POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Antalyi - ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

W decydującą fazę wkraczają przygotowania do Mistrzostw Europy Seniorów w Sofii (29 kwietnia – 1 maja). Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie Grand Slam w Antalyi, a następnie Biało-Czerwoni zostaną na tygodniowym campie w tym tureckim mieście. Trenować będą także polscy juniorzy i juniorki.

Później nasze seniorskie reprezentacje mają zaplanowane kolejne zgrupowania przed wyjazdem do Bułgarii.

Losowanie Grand Slamu zostanie przeprowadzone w czwartek 31 marca. W następujących dniach startować będą następujący polscy judocy i judoczki, podopieczni trenerów głównych kadry narodowej Rashada Hasanova i Pawła Zagrodnika:

1 kwietnia, -48kg Paulina Szlachta, -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, Arleta Podolak
2 kwietnia, -70kg Katarzyna Sobierajska, -73kg Damian Szwarnowiecki, Ksawery Morka, -81kg Paweł Drzymał, Damian Stępień
3 kwietnia -78kg Sandra Lickun, +78 kg Kinga Wolszczak, -90kg Sebastian Ołdak

Wśród rywalek i rywali naszych reprezentantów w Antalyi na liście startowej są m.in. Francuzki Amandine Buchard i Astride Gneto oraz Brytyjka Chelsie Giles (wszystkie -52kg, w rankingu światowym 1 – 3), Kanadyjka Jessica Klimkait (nr 1 w -57kg), Holenderka Sanne van Dijke (nr 2 w -70kg), Francuzka Madeleine Malonga i Niemka Anna-Marie Wagner (nr 1 i 2 w -78kg), Belg Matthias Casse (nr 1 w -81kg) i Węgier Krisztian Toth (nr 3 w -90kg).

Rok temu w tych tureckich zawodach srebro zdobyła Beata Pacut (-78kg), późniejsza Mistrzyni Europy z Lizbony, a brązowe medale wywalczyły Aleksandra Kaleta (-52kg) i Julia Kowalczyk (-57kg).