POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Antalyi: Polacy w 12-osobowym składzie

12 polskich judoczek i judoków zostało zgłoszonych do Grand Slamu, który za tydzień, tj. w dniach 1 – 3 kwietnia, odbędzie się w tureckiej Antalyi. Po zawodach Biało-Czerwoni, ale w bardzo szerokim, ponad 30-osobowym składzie trenować będą tam na campie.

Po przeniesieniu Grand Slamu w Tbilisi z końcówki marca na początek czerwca, turniej tej samej rangi w Antalyi będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Seniorów w Sofii w terminie 29 kwietnia – 1 maja.

Na liście startowej tureckich zawodów jest ponad pół tysiąca judoczek i judoków, w tym 12-osobowa kadra Polski: -48kg Paulina Szlachta, -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, -70kg Katarzyna Sobierajska, -78kg Sandra Lickun, +78 kg Kinga Wolszczak oraz -73kg Damian Szwarnowiecki, Ksawery Morka, -81kg Paweł Drzymał, Damian Stępień, -90kg Sebastian Ołdak.

Na campie w Antalyi dołączą do nich m.in. Angelika Szymańska -63kg, Wiktor Mrówczyński i Adam Stodolski -73kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Piotr Kuczera i Michał Jędrzejewski -100kg, Wojciech Kordyalik +100kg oraz grupa reprezentantów z kadry juniorek i juniorów.

Z Biało-Czerwonymi pracować będą trenerzy Rashad Hasanov, Paweł Zagrodnik, Aneta Szczepańska, Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski oraz fizjoterapeuta Tomasz Stodolski.

Grand Slam w Antalyi będzie trzecimi zawodami tej rangi w 2022 roku. W Tel Avivie złoty medal zdobyła Beata Pacut -78kg, zaś w Paryżu brązowy wywalczyła Angelika Szymańska -63kg.