Grand Slam w Baku: 5 miejsce Aleksandry Kalety

Mistrzyni Polski kategorii -52kg Aleksandra Kaleta zajęła 5 miejsce w turnieju Grand Slam w Baku.

24-letnia Aleksandra Kaleta z UKS Judo Wolbrom po raz 3 w karierze stanęła przed szansą zdobycia medalu w zawodach Grand Slam. W 2021 roku wywalczyła brąz w Turcji i uplasowała się na 5 lokacie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W piątek w azerskiej stolicy reprezentantka Polski w 1/8 finału przed czasem pokonała Meksykankę Paulinę Martinez. W ćwierćfinale zaś przegrała z Uzbeczką Diyorą Keldiyorovą, nr 4 na świecie.

W repasażu Aleksandra Kaleta wygrała (waza-ari) z Niemką Maschą Ballhaus. W rankingu światowym Polka jest 18, a jej rywalka 17.

O brąz nasza judoczka uległa innej zawodniczce z Uzbekistanu Sicie Kadamboevej.

W 2022 roku dorobek Aleksandry Kalety w Grand Slam to 7 pozycje we Francji i Izraelu i teraz 5 lokata w Azerbejdżanie.

Niestety dzisiaj pierwsze swoje pojedynki przegrały startujące w kategorii -57kg Arleta Podolak i Anna Dąbrowska. Ich przeciwniczkami były Shukurjon Aminova (Uzbekistan) i Hasret Bozkurt (Turcja).

W sobotę z naszej reprezentacji walczą: Urszula Hofman i Katarzyna Sobierajska (-70kg), Marcin Kowalski i Adam Stodolski (-73kg) oraz Paweł Drzymał (-81kg), a w niedzielę Kinga Wolszczak (+78kg) i Kacper Szczurowski (-100kg).