POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Budapeszcie wznowi kwalifikacje olimpijskie

Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) podała, że wznowienie kwalifikacji olimpijskich nastąpi pod koniec października i będzie to turniej rangi Grand Slam w Budapeszcie. Dokładna data zawodów w węgierskiej stolicy nie została ogłoszona.

IJF poinformowała również, że w grudniu odbędzie się Grand Slam w Tokio, zaś na początku 2021 roku World Masters w Doha. To oznacza, że w kalendarzu el. do przyszłorocznych IO są obecnie 3 turnieje.

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich miały się skończyć do końca maja, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały wstrzymane na początku marca. Przerwa w startach międzynarodowych potrwa zatem ponad 7 miesięcy. Zawody olimpijskie w Japonii zostały przeniesione na 2021 rok.

- Zdrowie wszystkich członków naszej rodziny judo jest dla nas najważniejsze. Będziemy z wielką dbałością pilnować wszystkich lokalnych oraz globalnych zaleceń sanitarnych. Będziemy również na bieżąco monitorować sytuację na świecie i zastrzegamy sobie prawo do kolejnych zmian w kalendarzu oraz w zasadach kwalifikacji - napisano w oficjalnym komunikacie.

Przed tygodniem Biało-Czerwoni wystartowali w zawodach w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Nie są one zaliczane do cyklu IJF Tour. Z kolei szkolenie na zgrupowaniach w Centralnych Ośrodkach Sportu reprezentanci Polski wznowili z początkiem czerwca.