POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Düsseldorfie: Agata Perenc wśród rozstawionych

Agata Perenc (-52kg) jest wśród rozstawionych zawodniczek i od 1/8 finału zacznie walkę w Grand Slamie w Düsseldorfie. Jej rywalką w pojedynku o ćwierćfinał będzie Mariana Esteves (Portugalia) lub Eleudis Valentim (Brazylia).

Turniej w Niemczech dotychczas rozgrywany był w cyklu Grand Prix. Teraz po raz 1 jest to Grand Slam, a więc półka wyżej. W hali ISS Dome walczyć będzie 446 judoków i judoczek z 65 państw, w tym 9-osobowa reprezentacja Polski.

Jutro w Düsseldorfie powalczą 4 nasze zawodniczki z kategorii -52kg i -57kg. Oprócz Agaty Perenc, w tej niższej wadze jest Karolina Pieńkowska, która w 1/16 finału spotka się z Seiją Ballhaus (Niemcy). W -57kg Anna Borowska powalczy z Teclą Cadilla Acevedo, a Julia Kowalczyk z Manon Durbach (Luksemburg).

W przypadku zwycięstw, o ćwierćfinał bardzo ciekawy bój czeka Annę Borowską. Zmierzy się z 2-krotną Drużynową Mistrzynią Świata Japonką Anzu Yamamoto lub zawodniczka na stałe walcząca w kategorii -52kg Tsolmon Adiyasambuu z Mongolii.

W sobotę wystartują brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Europy Agata Ozdoba-Błach (-63kg) oraz Damian Szwarnowiecki i Damian Stępień (obaj -81kg). Ostatni z Polaków za rywala ma Wicemistrza Świata Juniorów z 2013 roku Japończyka Kenyę Koharę.

W niedzielę na tatami zobaczymy Piotra Kuczerę i Rafała Kozłowskiego. Wszyscy 4 Polacy zaczynają turniej od 1/32 finału.
Złoci medaliści otrzymają po 5 tys dol, srebrni po 3 tys dol, a brązowi po 1,5 tys do.

Losowanie:

-81kg 1/32 finału Damian Szwarnowiecki - Fagan Guluzada (Azerbejdżan)

-81kg 1/32 finału Damian Stępień – Kenya Kohara (Japonia)

-90kg 1/32 finału Piotr Kuczera – Robert Florentino (Dominikana)

-90kg 1/32 finału Rafał Kozłowski – Jamal Petgrave (Wlk. Brytania)

-52kg 1/8 finału Agata Perenc – Mariana Esteves (Portugalia) lub Eleudis Valentim (Brazylia)

-52kg 1/16 finału Karolina Pieńkowska – Seija Ballhaus (Niemcy)

-57kg 1/16 finału Anna Borowska - Tecla Cadilla Acevedo (Hiszpania)

-57kg 1/16 finału Julia Kowalczyk - Manon Durbach (Luksemburg)

-63kg 1/16 finału Agata Ozdoba-Błach – Sarai Padilla Guerrero (Hiszpania)