POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Paryżu: Argentynka De Lucia rywalką Angeliki Szymańskiej

Angelika Szymańska (-63kg) spotka się z Argentynką Augustiną De Lucią w 1/16 finału turnieju Grand Slam w Paryżu. W dwóch poprzednich edycjach tych prestiżowych zawodów reprezentantka Polski zdobywała brązowe medale.

W przypadku zwycięstwa z judoczką z Ameryki Południowej, o ćwierćfinał Angelika Szymańska walczyłaby z kolejną zawodniczką z tego kontynentu, Brazylijką Gabriellą Moraes lub Nadią Matchiko Guimendego z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Angelika Szymańska, m.in. była Młodzieżowa Mistrzyni Europy, jest rozstawiona z nr 6 w Turnieju Paryskim, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w stolicy Francji w 2024 roku.

W ten weekend w Grand Slam startować będą także m.in.: Adam Stodolski (5 miejsce MŚ Kadetów 2017 w Chile) – to jego drugi występ w Paryżu, a także debiutanci Marcin Kowalski, brązowy medalista MŚ Juniorów 2022, Paweł Drzymał, Młodzieżowy Wicemistrz Europy z 2019 roku, Wojciech Kordyalik, brązowy medalista ME Juniorów 2021.

Wszyscy podopieczni trenera naszej reprezentacji Rashada Hasanova zaczną rywalizację od 1/32 finału, -73kg Adam Stodolski z Amerykaninem Jackiem Yonezuką, Marcin Kowalski z Brazylijczykiem Michaelem Marcelino, -81kg Paweł Drzymał z Azerem Zelimem Tckaevem oraz +100kg Wojciech Kordyalik z Kanadyjczykiem Marcem Deschenesem.

Po Turnieju Paryskim odbędzie się camp z udziałem kilkunastoosobowej kadry narodowej Polek i Polaków.

Wyniki losowania:

sobota, 4 lutego

-63kg Angelika Szymańska (Polska) – Augustina De Lucia (Argentyna) 1/16 finału

-73kg Adam Stodolski (Polska) – Jack Yonezuka (USA) 1/32 finału

-73kg Marcin Kowalski (Polska) - Michael Marcelino (Brazylia) 1/32 finału

niedziela, 5 lutego

-81kg Paweł Drzymał (Polska) – Zelim Tckaev (Azerbejdżan) 1/32 finału

+100kg Wojciech Kordyalik (Polska) - Marc Deschenes (Kanada) 1/32 finału