POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Paryżu: brązowy “hat-trick” Angeliki Szymańskiej

Bardzo dobrze sezon przedolimpijski rozpoczęła Angelika Szymańska (-63kg). Dzisiaj zdobyła brązowy medal w Grand Slamie w Paryżu. To jej “hat-trick”, gdyż w dwóch poprzednich turniejach tej rangi w stolicy Francji też zajmowała 3 miejsce.

23-letnia Angelika Szymańska kontynuuje międzynarodowe sukcesy. Poprzedni rok judoczka Olimpijczyka Włocławek zakończyła brązem w zawodach IJF World Masters w Jerozolimie.

Dzisiaj zaczęła rywalizację od wygranej z Argentynką Augustiną De Lucią. Następnie przed czasem pokonała jeszcze dwie rywalki - Brazylijkę Gabriellę Moraes i Kolumbijkę Anriquelis Barrios.

W półfinale podopieczna trenerki Anety Szczepańskiej spotkała się z rówieśniczką z Izraela Gili Sharir. Do tej pory bilans był 2-3 wg. oficjalnych statystyk , a w 2022 roku 1-1. Niestety tym razem zwyciężyła Sharir.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji Angelika Szymańska walczyła z kolejną reprezentantką Izraela Inbal Shemesh. Świetny, blisko 7-minutowy pojedynek stoczyły w grudniu w Jerozolimie i wówczas wygrała Polka. Dziś ponownie lepsza była Angelika Szymańska.

We Francji startowali dzisiaj również Adam Stodolski i Marcin Kowalski w kategorii -73kg. Adam Stodolski rok temu w debiucie w Turnieju Paryskim nie wygrał walki, a teraz pokonał – przed czasem - Jacka Yonezukę (USA) i Joelsona Teixeirę (Angola). W 1/8 finału przegrał z Kanadyjczykiem Arthurem Margelidonem, 5 zawodnikiem turnieju olimpijskiego w Tokio. W rankingu światowym reprezentant Polski jest 38, a jego przeciwnik 6.

Z kolei debiutujący w Paryżu Marcin Kowalski, brązowy medalistka ubiegłorocznych MŚ Juniorów, nie sprostał Brazylijczykowi Michaelowi Marcelino.

W niedzielę wystąpią dwaj Biało-Czerwoni – w eliminacjach -81kg Paweł Drzymał spotka się z Azerem Zelimem Tckaevem, zaś w +100kg Wojciech Kordyalik z Kanadyjczykiem Marcem Deschenesem.