POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Taszkencie: 7 lokata Agaty Perenc

Na 7 pozycji sklasyfikowana została Agata Perenc (-52kg) w zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich zawodach Grand Slam w Taszkencie. Walki o awans do ćwierćfinału przegrali: Julia Kowalczyk (-57kg), Anna Kuczera (-57kg) i Patryk Wawrzyczek (-66kg).

Po zwycięstwach przed czasem nad Kachakorn Warasihą z Tajlandii i Niemką Maschą Ballhaus, w 1/4 finału Agata Perenc przegrała w dogrywce z Serbka Nadeżdą Petrović, a w repesażu uległa Koreance Jeong Bokyeong. Azjatka jest srebrną medalistą olimpijską z Rio de Janeiro w wadze -48kg.

W kategorii -57kg Anna Kuczera wygrała z piątą zawodniczką MŚ 2018 Kwon Youjeong (Korea Płd.) po pojedynku trwającym aż 7 minut 27 sekund, a w 1/8 finału przegrała z Japonką Momo Tamaoki. Podobnie potoczyły się losy brązowej medalistk MŚ 2019 Julii Kowalczyk, która pokonała Niemkę Janę Ziegler i o wejście do „ósemki” uległa w dogrywce reprezentantce Korei Południowej Kim Jisu.

W wadze -66kg Patryk Wawrzyczek po świetnej walce wygrał przez ippon z Rosjaninem Abdullą Abdulzhalilovem, lecz w 1/8 finału nie sprostał Słowakowi Matejowi Poliakowi.

W pierwszej rundzie eliminacji odpadła w piątek Karolina Pieńkowska (-52kg), która w dogrywce przegrała z Tatianą Cesar z Gwinei-Bissau.

Z tej grupy polskich judoków obecnie na miejscach gwarantujących występ w zawodach olimpijskich w Tokio są Agata Perenc i Julia Kowalczyk. W danej wadze może wystartować w igrzyskach tylko jedna osoba z kraju, dlatego na liście zakwalifikowanych nie ma Anny Kuczery.

Rywalizacja w Uzbekistanie potrwa do niedzieli. Walczyć będą także m.in. Agata Ozdoba-Błach (-63kg), Beata Pacut (-78kg), Maciej Sarnacki (+100kg). Oni także „na dziś” są w gronie olimpijczyków.