Grand Slam w Taszkencie: Eliza Wróblewska na miejscach 9-16 w debiucie

3-krotna Mistrzyni Polski Seniorek Eliza Wróblewska (-70kg) zadebiutowała w zawodach rangi Grand Slam. W stolicy Uzbekistanu, Taszkencie sklasyfikowana została na miejscach 9-16.

Reprezentantka Polski rozpoczęła turniej od zwycięstwa przez ippon z Chinką Feng Yingying w 1/16 finału. Tydzień wcześniej Eliza Wróblewska pokonała tą samą przeciwniczkę podczas Europen Open (Puchar Świata) w Warszawie, gdzie zdobyła srebrny medal.

O awans do ćwierćfinału Eliza Wróblewska (PGE Akademia Judo Poznań) rywalizowała z judoczką gospodarzy Gulnozą Matniyazovą. Niestety Polka przegrała przed czasem.

23-letnia poznanianka była jedyną zawodniczką kadry narodowej Biało-Czerwonych startującą w Uzbekistanie.

W marcu polscy judocy i judoczki mają zaplanowane m.in. European Open w Rzymie i Grand Slam w Tbilisi.

Nasi reprezentanci zdobywają punkty w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Paryżu, jak również przygotowują się do majowych Mistrzostw Świata w Katarze.