POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Tbilisi: 5 lokata Macieja Sarnackiego

Maciej Sarnacki (+100kg) zajął 5 lokatę w Grand Slamu w Tbilisi i zrobił kolejny krok w kierunku awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W walce o brązowy medal przegrał z Kubańczykiem Andy Grandą.

W swojej karierze Maciej Sarnacki wywalczył w Grand Slam srebro w 2017 roku w Abu Dhabi oraz wcześniej brąz w Tyumenie w 2014 i 2015 roku oraz w Abu Dhabi w 2014 roku. Dziś był blisko kolejnego podium w tych prestiżowych zawodach.

Judoka z Olsztyna pokonał w niedzielę w 1/8 finału Słowaka Mariusa Fizela w 1.22 min, a w ćwierćfinale przegrał przed czasem z Gruzinem Gelą Zaalishvili, byłym Mistrzem Świata Juniorów. W repasażu Polak pokonał w 1.21 min Uzbeka Alishera Yusupova, a następnie przegrał z rywalem z Kuby.

W niedzielę w wadze - 100kg startował Oleksii Lysenko. Wygrał w 1/23 min z Austriakiem Aaronem Farą i w 1/8 finału uległ utytułowanemu Belgowi Tomie Nikiforovowi, byłemu Mistrzowi i Wicemistrzowi Europy oraz srebrnemu (open) i brązowemu medaliście Mistrzostw Świata.

Pozostali reprezentanci Polski, podobnie jak Oleksii Lysenko, wygrywali najwyżej jedną walkę, co nie dawało awansu na miejsce punktowane. Za kilka dni kolejny Grand Slam w tureckiej Antalyi (1-3 kwietnia), gdzie wystąpi liczna kadra narodowa Biało-Czerwonych. A potem już Mistrzostwa Europy w Lizbonie.