Grand Slam w Tbilisi: 7 miejsce Aleksandry Kalety

Po zajęciu 7 miejsca w lutym w Grand Slamie w Tel Avivie, Aleksandra Kaleta (-52kg) powtórzyła ten wynik w turnieju tej samej rangi w Tbilisi.

Reprezentantka Polski, 7 zawodniczka zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Taszkencie, w zawodach w Gruzji pokonała przed czasem Australijkę Tinkę Easton i Kosowiankę Erzę Muminoviq.

W ćwierćfinale Aleksandra Kaleta przegrała z Uzbeczką Diyorą Keldiyorovą, a w repesażu z Izraelką Gefen Primo. Judoczka z Uzbekistanu wygrała turniej w Tbilisi.

W kategorii -57kg startowała Julia Kowalczyk, brązowa medalistka MŚ z 2019 roku wygrała z Dominikanką An Rosą, a następnie przegrała w dogrywce z Brazylijką Rafaelą Silvą.

W kolejnych dniach w Grand Slamie w gruzińskiej stolicy wystąpi jeszcze 9 polskich judoczek i judoków.

Dla naszych reprezentantów to kolejny sprawdzian przed majowymi Mistrzostwami Świata w Katarze. Za tydzień Biało-Czerwoni walczyć będą w GS w Turcji.