Grand Slam w Tbilisi: Angelika Szymańska “polubiła” brąz

Angelika Szymańska (-63kg) praktycznie nie schodzi z podium w wielkich międzynarodowych zawodach. Dzisiaj polska judoczka zajęła 3 miejsce w Grand Slamie w Tbilisi.

Zawodniczka Olimpijczyka Włocławek ponownie zdobyła brązowy medal, tak jak na początku roku w Turnieju Paryskim, a w 2022 – w World Masters i Grand Slam w Paryżu. Zresztą we francuskiej stolicy ma już serię 3 brązowych krążków. Warto też przypomnieć srebro w GS w Budapeszcie rok temu. Piąta była w Tokio.

W sobotę w Gruzji Angelika Szymańska, plasująca się na 7 lokacie na liście rankingowej IJF, wygrała przed czasem z Serbką Anją Obradović, przez waza-ari z Hiszpanką Sarai Padillą Guerrero i Brazylijką Ketleyn Quadros (ippon).

W półfinale Polka przegrała po 2-minutowej dogrywce z Brytyjką Lucy Renshall, zaś o brąz walczyła z inną brytyjską judoczką Gemmę Howell. Nasza reprezentantka zwyciężyła po 4.28 min, czyli na początku golden score.

W 2 dniu rywalizacji w Tbilisi bez powodzenia startowali: -70kg Eliza Wróblewska (bilans pojedynków 1-1) i Urszula Hofman (0-1), a także -73kg Adam Stodolski (0-1) i Ksawery Morka (1-1) oraz -81kg Paweł Drzymał (1-1).

W piątek 7 miejsce zajęła Aleksandra Kaleta (-52kg). Kolejni Polacy będą walczyć jeszcze w niedzielę.