POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Tel Avivie – Agata Ozdoba-Błach na „piątkę”

Podobnie jak wczoraj Julia Kowalczyk (-57kg), również w piątek Agata Ozdoba-Błach (-63kg) zajęła 5 lokatę w Grand Slamie w izraelskim Tel Avivie. W pojedynku o brązowy medal przegrała przez waza-ari z Holenderką Sanne Vermeer.

W swoim pierwszym tegorocznym występie Agata Ozdoba-Błach (brązowa medalistka ME 2014 i MŚ 2017) świetnie spisała się w 1/16 i 1/8 finału, pokonując w 3.57 min Izraelkę Inbal Shemesh i w dogrywce (4.55) plasującą się na 15 miejscu na świecie Rosjankę Darię Davydovą.

W ćwierćfinale Polka (31 na liście światowej) przegrała przed czasem z aktualną Wicemistrzynią Europy Austriaczką Magdaleną Krssakovą, nr 14 w rankingu. W repesażu Agata Ozdoba-Błach miała walczyć z Lucy Renshall, która 3 lata temu w Tel Avivie zdobyła brąz podczas Mistrzostw Europy. Brytyjka nie stanęła do walki, dlatego reprezentantkę Biało-Czerwonych czekała potyczka o brąz.

Niestety Agata Ozdoba-Błach nie zdobyła kolejnego w swojej karierze brązowego medalu Grand Slam. Poprzednio wywalczyła go pod koniec października 2017 roku w Abu Dhabi. Tym razem przegrała z Sanne Vermeer (nr 12), której wcześniej uległa w ME 2018 oraz wygrała z nią o brąz Grand Prix w Budapeszcie także w 2018 roku.

W piątek po jednym zwycięstwie odnieśli Angelika Szymańska (-63kg) i Adam Stodolski (-73kg), a w 1 rundzie wyeliminowany został Wiktor Mrówczyński (-73kg). Angelika Szymańska wygrała z Niemką Agathą Schmidt i przegrała z Izraelką Gili Sharir, zaś Adam Stodolski błyskawicznie pokonał Hiszpana Salvadora Casesa Rocę i uległ Tadżykowi Somonowi Makhmadbekovowi. Natomiast Wiktor Mrówczyński nie sprostał reprezentantowi Izraela Oronowi Ginerowi, a walka trwała 6.43 min.

W ostatnim dniu turnieju walczyć będą: -90kg Piotr Kuczera, -100kg Kacper Szczurowski, -78kg Beata Pacut, +78kg Paula Kułaga.