Grand Slam w Tel Avivie: Julia Kowalczyk blisko podium

Julia Kowalczyk, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2019, udanie rozpoczęła rok olimpijski. W Tel Avivie zajęła 5 lokatę w Grand Slamie w wadze do 57 kg. Nasza reprezentantka przegrała o brąz po blisko 6-minutowej walce z Eteri Liparteliani. Wcześniej Gruzinka pokonała też Annę Kuczerę.

Zawodniczka KS Polonia Rybnik była blisko drugiego w karierze podium w zawodach Grand Slam. Niecałe 4 lata temu w swoim debiucie zdobyła brąz na tatami w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

W Izraelu Julia Kowalczyk była rozstawiona i miała wolny los w 1/16 finału. W 1/8 finału pokonała Czeszkę Verę Zemanovą, a w walce o półfinał uległa Theresie Stoll. Niemka to zawodniczka z sukcesami na Starym Kontynencie, m.in. w 2017 roku w Warszawie wywalczyła srebro Mistrzostw Europy, a ostatnio brąz ME w Pradze.

W repesażu Julia Kowalczyk, była Młodzieżowa Mistrzyni Europy oraz brązowa medalistka ME Juniorek (3 razy) i ME Kadetek, wygrała z pochodzącą z Wysp Zielonego Przylądka reprezentantką Portugalii Wilsa Gomes. Ten sukces otworzył Polce drogę do podium. O brąz rywalizowała z Eteri Liparteliani. Gruzinka w czwartek zwyciężyła w pojedynku z inną naszą judoczką Anną Kuczerą. Julia Kowalczyk niestety też nie znalazła sposobu na Liparteliani.

W 1/8 finału odpadły dzisiaj Karolina Pieńkowska (-52kg) i Anna Kuczera (-57kg), a w 1/16 finału z turniejem pożegnali się Agata Perenc (-52kg) i Tomer Golomb (-60kg). Karolina Pieńkowska po zwycięstwie z Niemką Maschą Ballhaus, przegrała po trzeciej karze shido, oznaczającej dyskwalifikację z Hiszpanką Estrellą Lopez Sheriff. Anna Kuczera w pierwszej walce wygrała z Holenderką Pleuni Cornelisse.

W piątek z Biało-Czerwonych w GS w Tel Avivie wystąpią Wiktor Mrówczyński i Adam Stodolski -73kg oraz Agata Ozdoba-Błach i Angelika Szymańska -63kg.