POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Tel Avivie: Julia Kowalczyk rozstawiona w wadze -57kg

422 judoków - 248 zawodników i 174 zawodniczki z 60 krajów wystąpi w rozpoczynającym się jutro turnieju Grand Slam w Tel Avivie. Z naszych reprezentantów rozstawiona jest Julia Kowalczyk (-57kg), brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Tokio w 2019 roku.

Julia Kowalczyk ma wolny los w 1/16 finału, a w następnej rundzie jej przeciwniczką będzie Brazylijka Ketelyn Nascimento lub Czeszka Vera Zemanova. W przypadku zwycięstwa w ćwierćfinale reprezentantka Polski może się spotkać np. z Niemką Theresą Stoll.

W tej kategorii w 1/16 finału Anna Kuczera zmierzy się z Holenderką Pleuni Cornelisse, a później mogłaby rywalizować z triumfatorką pojedynku między Gruzinką Eteri Liparteliani i Rosjanką Darią Dzhigaros.

Niemieckie rywalki w pierwszych walkach będą miały: -52kg Agata Perenc – Annika Wurfel i Karolina Pieńkowska – Mascha Ballhaus, -63kg Angelika Szymańska – Agatha Schmidt.

Ciekawie zapowiadają się także inne występy Biało-Czerwonych, m.in. urodzony w Izraelu Tomer Golomb (-60kg) powalczy z reprezentantem tego państwa Matanem Kokolayevem. Z judokami gospodarzy rywalizować będą również: -73kg Wiktor Mrówczyński – Oron Giner i -63kg Agata Ozdoba-Błach – Inbal Shemesh.

Bardzo trudni rywal czekają np. na Polaków w sobotę, ostatnim dniu zawodów. Między innymi Kacper Szczurowski (-100kg) wylosował pochodzącego z Mołdawii Ivana Remarenco (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a w wadze -78kg Beata Pacut spotka się z Holenderkę Marhinde Verkerk.

Rywale Polaków w 1 walkach eliminacyjnych:

Czwartek
-60kg Tomer Golomb – Matan Kokolayev (Izrael)

-52kg Agata Perenc – Annika Wurfel (Niemcy)
-52kg Karolina Pieńkowska – Mascha Ballhaus (Niemcy)
-57kg Julia Kowalczyk – wolny los
-57kg Anna Kuczera – Pleuni Cornelisse (Holandia)

Piątek
-73kg Wiktor Mrówczyński – Oron Giner (Izrael)
-73kg Adam Stodolski – Salvador Cases Roca (Hiszpania)

-63kg Agata Ozdoba-Błach – Inbal Shemesh (Izrael)
-63kg Angelika Szymańska – Agatha Schmidt (Niemcy)

Sobota
-90kg Piotr Kuczera – Rafael Macedo (Brazylia)
-100kg Kacper Szczurowski – Ivan Remarenco (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

-78kg Beata Pacut – Marhinde Verkerk (Holandia)
+78kg Paula Kułaga – Sandra Jablonskyte (Litwa)