Grand Slam w Tel Avivie: Ksawery Morka i Paweł Drzymał w 1/8 finału

Ksawery Morka (-73kg) i Paweł Drzymał (-81kg) odnieśli po jednym zwycięstwie i zajęli miejsca 9-16 w Grand Slamie w Tel Avivie. W tej niższej kategorii startował także rozpoczynający seniorską karierę międzynarodową Marcin Kowalski.

Wszyscy Polacy zaczęli piątkową rywalizację w 1/16 finału. W wadze -73kg Ksawery Morka – tak jak w niedawnym turnieju Grand Prix Portugalii w Almadzie – pokonał Izraelczyka Orona Ginera (waza-ari). O wejście do ósemki przegrał po 2 minutach dogrywki z Bułgarem Markiem Hristovem.

W tej samej kategorii Marcin Kowalski spotkał się ze swoim rywalem z czasów juniorskich Umaltem Demirelem. Turek zwyciężył przed upływem regulaminowego czasu pojedynku.

Z kolei w wadze -81kg startował dzisiaj były Młodzieżowy Wicemistrz Europy Paweł Drzymał. Wygrał w dogrywce z zawodnikiem gospodarzy Segevem Benem Harochem, zaś w 1/8 finału przegrał po 4 min z Timo Caveliusem. Na początku lutego Niemiec był 2 w Grand Slamie w Paryżu.

W czwartek Aleksandra Kaleta (-52kg) zajęła 7 lokatę w Tel Avivie, a porażki w golden score poniosły występujące w kat. -57kg Julia Kowalczyk i Arleta Podolak.

Na zakończenie izraelskich zawodów walczyć będzie pięcioro Polaków: -100kg Michał Jędrzejewski – Boris Georgiev (Bułgaria) 1/16 finału, +100kg Jakub Sordyl - Tsetsentsengel Odkhuu (Mongolia) 1/8 finału, +100kg Kacper Szczurowski – Rafael Silva (Brazylia) 1/8 finału oraz -78kg Beata Pacut-Kłoczko (broni tytułu z zeszłego sezonu) – Yuliia Kurchenko (Ukraina) 1/8 finału, +78kg Kinga Wolszczak - Milica Żabić (Serbia) 1/8 finału.