Grand Slam w Tokio: trudne walki Arlety Podolak, zwycięstwo i porażka

Najbardziej doświadczona i najstarsza w polskiej reprezentacji, 30-letnia Arleta Podolak (-57kg) stoczyła dwie trudne walki podczas Grand Slam im. Jigoro Kano w Tokio.

Najpierw pokonała swoją rówieśniczkę Hiszpankę Jaione Equisoain, a w pojedynku o ćwierćfinał przegrała z 35-letnią Lien Chen-Ling. Tajwanka jest m.in. 5 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Arleta Podolak uległa jej także w Mistrzostwach Świata 2022.

W innej sobotniej walce z udziałem Polki, w 1/16 finału kategorii +78kg Kinga Wolszczak nie sprostała Japonce Mao Arai.

Natomiast reprezentanci Polski przegrywali dzisiaj w 1/32 finału: -90kg Jakub Pankowski w dogrywce z Mansurem Lorsanovem, zeszłoroczny brązowy medalista tego turnieju -73kg Ksawery Morka w dogrywce z Hiszpanem Jorge Cano Garcią i -73kg Adam Stodolski z Kazachem Daniyarem Shamshayevem.

W niedzielę powalczy m.in. brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2023 Angelika Szymańska (-63kg), a jej rywalka w 1/16 finału będzie Yesui Darkhanbatbayar z Mongolii.

Na tatami zobaczymy także: Aleksandrę Kaletę -52kg, Piotra Kuczerę -100kg, Kacpra Szczurowskiego +100kg i Grzegorza Teresińskiego +100kg.