Hanna Zaitseva: byłam nastawiona na złoto w Mistrzostwach Świata

- Jechałam na Mistrzostwa Świata dobrze przygotowana i nastawiona na zdobycie złota - mówi Hanna Zaitseva, srebrna medalistka turnieju MŚ Kadetów w Peru w kategorii wagowej -63kg.

Bliska sukcesu zawodniczka Akademia Judo Poznań była już pod koniec czerwca w Mistrzostwach Europy. W Sofii zajęła 5 miejsce, a w tej wadze zwyciężyła Amelia Ptasińska (Judo Halinów Team).

- W swoich pierwszych Mistrzostwach Europy, wydaje mi się, że byłam trochę zestresowana i popełniłam błędy. Dlatego powiedziałam sobie, że muszę dać z siebie wszystko, aby za 2 miesiące zdobyć złoto na Mistrzostwach Świata – powiedziała Hanna Zaitseva, półfinalistka zawodów w Bułgarii.

Reprezentantka Polski przyznała, że wierzyła w podium MŚ w Limie. – Walczyłam w Ameryce Południowej bez żadnego stresu, chciałam tylko stoczyć jak najlepsze walki.

Losowanie okazało się trudne, bowiem Hanna Zaitseva trafiła na Wicemistrzynię Europy Viktorię Martynenko, z którą przegrała w półfinale ME. - Miałam dużo motywacji, aby wygrać. Byłam bardzo szczęśliwa, gdy zobaczyłam losowanie – dodała.

Później pokonała w ćwierćfinale Amerykankę Jaydę Fulp i w półfinale Turczynkę Sinem Oruc. - Wszystkie swoje walki wygrałam w parterze, dźwignią lub trzymaniem. Z kolei w finale z Japonką Honoką Kimurą wiedziałam, że będzie ciężko, ale byłam gotowa walczyć do końca. Jeśli z kimś przegram, chcę jak najszybciej spotkać się z tą przeciwniczką i ponownie walczyć, aby zwyciężyć – stwierdziła Hanna Zaitseva.

Wicemistrzyni Świata Kadetek jest judoczką z rocznika 2007, dlatego w następnym roku będzie startować w grupie juniorek.

- W Ukrainie trenowałam w klubie judo w mieście Słowiańsk, a w Poznaniu trenuję od marca 2022 roku – mówiła Hanna „Ania” Zaitseva.