POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Igrzyska i Mistrzostwa Europy: najlepsi Rosjanie, Polacy przegrali z Serbią

Po dobrym występie w turnieju indywidualny, dziś nasi judocy przegrali z Serbią 3:4 w meczu 1/8 finału zawodów drużyn mieszanych podczas Igrzysk i Mistrzostw Europy w Mińsku na Białorusi. Złoty medal zdobyli Rosjanie.

Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu trafili na Serbów, którzy w pierwszej części Igrzysk i Mistrzostw Europy nie zachwycili – tylko Milica Nikolić zajęła 5 miejsce. Pozostali Serbowie odpadali w eliminacjach. Polacy spisali się znacznie lepiej, a efektem były trzy miejsca 5 i cztery lokaty 7. Niestety w drużynówce lepsi okazali się rywale z Bałkanów.

- Swoje walki wygrali Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Daria Pogorzelec (-70kg) oraz walkowerem zwyciężył Piotr Kuczera (90kg). Przed czasem pojedynki przegrywali Anna Borowska (-57kg), Maciej Sarnacki (+90kg) i Beata Pacut (+70kg), a przy remisie 3:3 odbyło się losowanie jednej kategorii wagowej i ponownie walczyła Beata Pacut, która poniosła porażkę na 3 kary shido – mówił trener naszej kadry narodowej Mirosław Błachnio.

Daria Pogorzelec wygrała z Anją Obradović, a Wiktor Mrówczyński ze Strahinją Buncziciem. Beata Pacut 2 razy przegrała z Milicą Żabić, Anna Borowska z Maricą Periszić, a Maciej Sarnacki z Żarko Culumem.

Serbia w kolejnej rundzie przegrała z Rosją 0:4, a następnie w repesażu z Austrią 1:4 i zajęła 7 miejsce. Rosjanie po zwycięstwach z Turcją i Serbią do zera, w półfinale wygrali z Białorusią 4:2, a w finale pokonali Portugalię 4:3. Brązowe medale dla Francji i Austrii, zaś na 5 miejscach ekipy narodowe Holandii i Białorusi. Słowenia i wspomniana Serbia na 7 lokatach.

Od czwartku do niedzieli na warszawskim Torwarze odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów. Później nasi reprezentanci startować będą m.in. na Uniwersjadzie i EYOF oraz w Pucharze Europy Juniorów w Polsce. Pod koniec sierpnia Tokio będzie gospodarzem Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Świata Seniorów.