IMŚ w Budapeszcie: Malonga i Wagner wśród rywalek Mistrzyni Europy Pacut

Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg) będzie zaliczana do szerokiego grona kandydatek do medalu podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Wśród zgłoszonych zawodniczek są zajmująca nr 1 w rankingu światowym Francuzka Madeleine Malonga i nr 3 Niemka Anna Maria Wagner. Złota medalistka otrzyma w nagrodę 26 tys. euro.

W Mistrzostwach Europy w Lizbonie Beata Pacut pokonała Izraelkę Inbar Lanir, Francuzką Fanny Estelle Posvite, w półfinale kolejną Francuzkę Audrey Tcheumeo i w finale Holenderkę Guusje Steenhuis.

Do MŚ na Węgrzech zgłoszone są m.in. aktualna Mistrzyni Świata Madeleine Malonga oraz Brazylijka Mayra Aguiar, która zdobyła brązowy medal na poprzednich MŚ w Tokyo.

Bardzo groźną przeciwniczką jest również Niemka Wagner, która w tym roku zwyciężyła w zawodach Grand Slam w Tel Avivie i Kazaniu.

W kategorii -78kg w Grand Slamie w Taszkencie triumfowała Japonka Mami Umeki, nr 5 na świecie, która również wystąpi w zbliżających się IMŚ w węgierskiej stolicy.

W GS w Tbilisi wygrała Holenderka Natascha Ausma, a w GS w Antalyi Japonka Shori Hamada po finałowym zwycięstwie z Beatą Pacut, zajmującą 15 pozycję na liście światowej.

W wadze -78kg na MŚ Seniorek 2021 widnieje 35 nazwisk judoczek. Ich liczba może się jeszcze zmienić. W Budapeszcie powalczą o punkty do rankingu olimpijskiego i wysokie nagrody finansowe – 26 tys. euro do podziału dla złotej medalistki i jej trenera, 15 tys. za 2 miejsce i 8 tys. za 3 miejsce.

Kadra Narodowa Polski liczy 11 osób – 7 zawodniczek i 4 zawodników. Biało-Czerwoni obecnie trenują na ostatnim zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.