POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Informacja o Ceremonii Żałobnej i Pogrzebie wybitnej judoczki Beaty Maksymow-Wendt

Z głębokim żalem i smutkiem, pragniemy powiadomić o Ceremonii Żałobnej, która odbędzie się w dniu 15 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Brata Alberta w Jastrzębiu-Zdroju.

Pogrzeb odbędzie się w Starej Kiszewie pow. kościerski, 17 czerwca 2024 roku. Różaniec w kaplicy godzina 11:00, następnie msza w Kościele św. Marcina.

"Ostatnie życzenie Beatki. Bardzo prosimy w Jastrzębiu bez kwiatów.

Zamiast kwiatów bardzo prosimy o karmę dla zwierząt, która zostanie przekazana Schronisku Bezdomnych Zwierząt przy ul. Norwida 50 w Jastrzębiu-Zdroju, w którym bardzo często Beatka przebywała i pomagała. Proszę o uszanowanie woli zmarłej". Zawiadamiają mąż Dariusz i córka Hanna

Beata Maksymow-Wendt, legenda naszego sportu, 2-krotna Mistrzyni Świata i 3-krotna Mistrzyni Europy oraz uczestniczka 3 turniejów olimpijskich, zmarła w niedzielę 9 czerwca.

Pochodząca z Czeladzi judoczka łącznie zdobyła aż 18 medali mistrzostw świata i Europy oraz dwa drużynowych ME. W Igrzyskach Olimpijskich zajęła 5 miejsce w Barcelonie (1992 rok) i Atlancie (1996). Wystąpiła też w Sydney (2000). Wywalczyła aż 24 tytuły Mistrzyni Polski.