POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

“International Tour” - inauguracja cyklu 2023 w Pradze, drugi turniej w Rybniku

Rywalizacja międzynarodowa na wysokim poziomie, większa liczba walk, cenne doświadczenia sportowe, nieodległe wyjazdy, nagrody finansowe dla zawodników i trenerów – tak ma wyglądać nowy projekt “International Tour” , inicjatywa Jacka Zawadki, Prezesa Polskiego Związku Judo oraz szefów Czeskiej i Słowackiej Federacji Judo, a są nimi Pavel Volek i Pavol Krejci.

Cykl w 2023 roku będzie się składał z czterech zawodów seniorskich, a inauguracja nastąpi w dniach 11-12 lutego w Pradze. Odbędą się także imprezy tej samej rangi dla kadetów.

- Kolejne turnieje seniorskie odbędą się 11 czerwca w Rybniku, 26-27 sierpnia w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji oraz 9-10 września w Brnie w Czechach.

W turniejach rangi International Tour będą startować seniorki i seniorzy oraz kadeci i kadetki. - Ranga zawodów i punktacja do rankingu krajowego będzie odpowiadała dotychczas rozgrywanym Pucharom Polski Seniorek i Seniorów oraz Kadetek i Kadetów.

Udział w zawodach finansują poszczególne kluby sportowe, posiadające aktualne licencje Polskiego Związku Judo. Zawodnicy i zawodniczki muszą spełniać wymogi określone w Regulaminie Sportowym PZ Judo.

Po ostatnim, czwartym turnieju najlepszym seniorom przyznane zostaną premie finansowe na podstawie punktacji łącznej. Pula nagród wynosi 18 200 euro (sfinansują Związki Judo z 3 krajów). Za 1 miejsce w danej kategorii wagowej judoczka/judoka otrzymają 700 euro, za 2 miejsce 350 euro, za 3 miejsce 250 euro.

Dodatkowo na wniosek Prezesa Jacka Zawadki, PZ Judo ufunduje nagrody finansowe dla trenerów klubowych polskich zawodników, w wysokości 20% łącznych kwot przez nich wywalczonych.

- Nowy sposób rywalizacji pozytywnie wpłynie na podniesie poziomu sportowego i uatrakcyjnienie rozgrywek z cyklu Pucharów Polski. Większa frekwencja w poszczególnych kategoriach wagowych, wpłynie na zwiększenie liczby toczonych walk i lepsze przygotowanie naszych reprezentantów do rywalizacji w ramach startów reprezentacji. Projekt jest otwarty i jeśli się sprawdzi, w kolejnych latach może zostać poszerzony i rozszerzony o kolejne kraje z naszego regionu geograficznego – informują polscy organizatorzy.

Kadeci mają zaplanowanych 5 turniejów. - W marcu rywalizować będą w Ostrawie, mieście Pezinok koło Bratysławy, we wrześniu w Brnie, w październiku w słowackich Levicach oraz w listopadzie w finałowych zawodach w Bytomiu

Kalendarz International Tour w 2023 roku (wspólny projekt Polski, Czech, Słowacji)

seniorzy

11-12 lutego – Praga (Czechy)

10-11 czerwca – Rybnik (Polska)

26-27 sierpnia - Bańska Bystrzyca (Słowacja)

9-10 września – Brno (Czechy)

kadeci

18-19 marca – Ostrawa (Czechy)

25-26 marca – Pezinok (Słowacja)

9 września – Brno (Czechy)

21-22 października – Levice (Słowacja)

4 listopada – Bytom (Polska)

Zalecamy posiadanie karty EKUZ - karta wymagana jest przez publiczne placówki zdrowia w krajach Unii Europejskiej – jej posiadanie znacznie przyspiesza i poprawia komfort obsługi (w przypadku korzystania jedynie z ubezpieczenia prywatnego proces rejestracji w placówce szpitalnej jest dłuższy). Wyrobienie karty jest bezpłatne. Więcej informacji: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajac...

Ponadto, członkowie Kadr Narodowych są objęci polisą ubezpieczeniową.