International Tour w Pezinok: sześć medali reprezentantów Polski

Sześcioro polskich judoków z reprezentacji kadetów wywalczyło medale w zawodach cyklu International Tour w słowackiej miejscowości Pezinok. Na podium znaleźli się też Biało-Czerwoni z powołań klubowych.

- Nasz team wykonał 100 procent normy, na 6 startujących przywozimy 6 medali - cztery złote oraz po jednym srebrnym i brązowym – mówi Tomasz Jopek, trener kadry narodowej juniorów młodszych.

Złote krążki zdobyli Natasza Potok -44kg, Amelia Ptasińska -63kg, Szymon Brzuszczyński -73kg i Kamil Hulin -81kg, srebro Nicola Widłak +70kg, a brąz Jakub Kurowski -60kg.

Z powołań klubowych w U18 medale zdobyli:

złote – Paweł Świtała -55kg, Danilo Kravchenko -60kg, Antonina Siennicka -57kg

srebrne – Konrad Zdanowski -55kg, Marcel Resiak -60kg, Maksymilian Włoszek -81kg, Magdalena Schenk -63kg

brązowe – Maksym Kłoszewski -55kg, Kamil Kowalik -73kg, Bartosz Krawczyk -73kg, Tetiana Kyryliuk -52kg, Urszula Janusz -57kg, Liwia Czupkowska -57kg, Zofia Biega -63kg, Maja Szymańska -70kg

Biało-Czerwoni pozostali na Słowacji na campie międzynarodowym, który potrwa w Pezinok do 26 marca.

Kolejni start polscy juniorzy młodsi mają zaplanowany w terminie 8-9 kwietnia w Pucharze Europy w czeskich Teplicach. Zawody tej rangi w naszym kraju odbędą się 20-21 maja w Bielsku-Białej.

Chorwacja zorganizuje Mistrzostwa Świata w sierpniu, a już w czerwcu Portugalia będzie gospodarzem Mistrzostw Europy.

W weekend w Pezinok Polacy wywalczyli medale także w kategoriach wiekowych U12, U14, U16.