Jakub Kurowski: kolejny medal i duże doświadczenie, ale i niedosyt

Po zdobyciu srebra w Mistrzostwach Europy, startujący w kategorii kadetów Jakub Kurowski (-60kg) wywalczył brąz w Mistrzostwach Świata. – Cieszy kolejny medal, zbieram doświadczenie, ale jest i niedosyt po turnieju w Limie – mówi reprezentant Polski.

Łącznie w MŚ i ME 16-letni Jakub Kurowski stoczył 9 walk, z których wygrał aż 7.

- Wydaje mi się, że najtrudniejsze w zawodach w Limie było pozbieranie się po porażce w walce półfinałowej z Amerykaninem Jonathanem Yangiem – powiedział judoka Janosika Bielsko-Biała na temat walki trwającej ponad 8 minut.

Dodał też, że reprezentant USA najbardziej go zaskoczył w MŚ w Ameryce Południowej. - Był dobrze ustawiony taktycznie, bardzo szybki i dynamiczny – powiedział Jakub Kurowski.

Wcześniej Polak pokonał dwóch rywali, a byli nimi Słoweniec Matic Razdevsek i Węgier Bence Galo. - Chyba najlepszą i najbardziej widowiskową walkę stoczyłem o brązowy medal z Gruzinem Merabim Samadashvilim.

Reprezentant Polski zwyciężył w dogrywce; cały bój zakończył się po ponad 6 minutach. – Obaj biliśmy się otwarcie, było dużo dobrych ataków z obu stron. Bardzo wyrównana rywalizacja – podkreślił Polak.

Najbliższe plany Jakuba Kurowskiego? – Start w Mistrzostwach Polski Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Seniorów. Bardzo bym chciał wystąpić także w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile, ale to już zależy od trenerów kadry narodowej.

W światowym rankingu kadetów Kuba Kurowski utrzymał 2 miejsce w wadze -60kg. Pierwsza jest Mistrzyni Świata i Europy Zuzanna Banaszewska (+70kg), druga Wicemistrzyni Świata Hanna Zaitseva (-63kg), trzecie są brązowa medalistka MŚ Sandra Walendzik (-40kg) i Wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka MŚ Barbara Twarowska (-48kg), czwarta Amelia Ptasińska (-63kg), Mistrzyni Europy, brązowa medalistka MŚ.