Jakub Sordyl na podium Pucharu Europy Juniorów w Sarajewie

Na 2 tygodnie przed 18 urodzinami miły prezent sprawił sobie Jakub Sordyl (+100kg), który po raz pierwszy stanął na podium Pucharu Europy Juniorów. W Sarajewie zdobył brązowy medal. Łączny bilans Polaków w stolicy Bośni i Hercegowiny to 4 krążki – jeden srebrny i trzy brązowe.

W niedzielę Jakub Sordyl wygrał przez waza-ari z Serbem Igorem Vraczarem, przegrał z Holendrem Julesem Blomem i pokonał kolejnego serbskiego zawodnika Andriję Stoszicia. Dwie ostatnie walki z udziałem Polaka kończyły się przed czasem.

W latach 2019-20 Jakub Sordyl sięgnął po dwa medale Pucharu Europy Kadetów w wadze +90kg – srebrny w Gyor i brązowy w Fuengiroli. Wśród juniorów startował w listopadzie poprzedniego roku w Mistrzostwach Europy w chorwackim Poreču.

Dzisiaj w Sarajewie 5 miejsce zajęła w kat. -57kg Zuzanna Łogożna. Po zwycięstwach z Serbką Aną Skrabl i Węgierką Blanką Daridą, w półfinale uległa Francuzce Marthcie Fawaz i o brąz Holenderce Emmie Nalbat.

Na 7 lokatach w niedzielę uplasowali się Bartosz Borzęcki -81kg i Zuzanna Woźniak -48kg.

Wczoraj Michał Kowalczyk (-73kg) zdobył srebrny medal, a Mistrzyni Europy Juniorek Katarzyna Sobierajska (-70kg) i Kinga Wolszczak (+78kg) brązowe. Trenerami polskiej reprezentacji są Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski.