Jędrzejewski i Sordyl brązowymi medalistami PE w Estonii

Michał Jędrzejewski (-100kg) i Jakub Sordyl (+100kg) zdobyli brązowe medale seniorskiego Pucharu Europy w Tallinnie.

Obaj w niedzielę wygrali po dwie walki, Michał Jędrzejewski w ćwierćfinale z Ukraińcem Oleksii Yershovem i o brąz z Brytyjczykiem Oliverem Barrattem.

Z kolei Jakub Sordyl pokonał w 1/4 finału Thomasa Humphreya z Wielkiej Brytanii oraz o 3 miejsce Ukraińca Aleksieja Moisieyeva.

Polacy ponieśli porażki w półfinałowych walkach – Michał Jędrzejewski w dogrywce z Włochem Enrico Bergamellim i Jakub Sordyl z Holendrem Julesem Blomem.

Dla 21-letniego Michała Jędrzejewskiego to był drugi brązowy krążek w Pucharze Europy Seniorów, poprzednio sięgnął po niego pod koniec lutego w Warszawie. Natomiast Jakub Sordyl, który kilka dni temu obchodził 20 urodziny, po raz pierwszy znalazł się na podium turnieju tej rangi.

5 miejsce w sobotnio-niedzielnych zawodach w estońskiej stolicy zajęły Natalia Stokłosa (-48kg) i Natalia Nowaczyk (-70kg).