POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Judo Baltic Cup: Bogdan Gruba – Gdynia jest miastem judo!

- Gdynia jest miastem judo! Zapraszam na turniej i camp Judo Baltic Cup w dniach 3 – 7 czerwca. Przygotowaliśmy medale i nagrody rzeczowe dla zawodniczek i zawodników oraz trenerów – mówi Bogdan Gruba, organizator imprezy z ponad 20-letnią tradycją i na co dzień trener w UKS Opty Gdynia.

- Wracamy na dużą halę Gdynia Arena, gdzie judoczki i judocy będą rywalizować na 6 matach. Z każdej prowadzona będzie transmisja na żywo. W poprzednim roku, w okresie pandemicznym, organizowaliśmy zawody w mniejszej hali, gdzie na 5 matach walczyło 1200 osób. Jesteśmy gotowi przyjąć jeszcze więcej i przeprowadzić turniej na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Już mamy zgłoszenia ze Szwecji, Litwy, Estonii, Ukrainy, Izraela i oczywiście Polski – powiedział Bogdan Gruba.

W piątek 3 czerwca odbędą się zawody U12 i U14 Judo Baltic Cup, a w sobotę i niedzielę 4-5 czerwca w kategoriach U16, U18 i U21. Na poniedziałek i wtorek 6-7 czerwca zaplanowano bardzo silnie obsadzony camp treningowy.

- Będą z nami judocy i judoczki z reprezentacji Polski juniorów młodszych oraz juniorów. Dla podopiecznych trenerów Tomasza Jopka, Marka Kręcielewskiego i Jacka Kowalskiego to etap przygotowań do imprez mistrzowskich w tym roku. Od lat w naszych turniejach i campach uczestniczą bardzo mocni judocy młodego pokolenia. W ogóle zaczęliśmy w 2001 roku, kiedy gościem honorowym był utytułowany Rafał Kubacki. Ze względu na koronawirusa raz nie było turnieju, więc teraz mamy 21 edycją – dodał organizator.

Bogdan Gruba przyznał, że przygotowane zostały nagrody rzeczowe-niespodzianki. - Chcemy dodatkowo docenić i wysiłki startujących dzieci i młodzieży w Judo Baltic Cup, stąd nagrody dla medalistów, jak również premie finansowe dla szkoleniowców najlepszych klubów. Ich fundatorem jest Diverse Extreme Team. Bardzo dziękuję za pomoc, jak również podziękowania dla Polskiego Związku Judo, Miasta Gdynia, Gdyńskiego Centrum Sportu i Marszałka Województwa Pomorskiego. Bardzo się cieszę, że judo należy do wiodących i najchętniej uprawianych sportów w Gdyni – mówił Bogdan Gruba.

Film promujący imprezę

https://youtu.be/7e1zFdMgcz4