POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Juniorskie reprezentacje rozpoczęły zgrupowanie w Riccione

W 13-osobowym składzie rozpoczęły juniorskie reprezentacje Polski (kobiet i mężczyzn) pięciodniowe zgrupowanie we włoskim Riccione. Trenują tam także zawodniczki i zawodnicy z powołań klubowych.

W karze narodowej prowadzonej przez trenerów Marka Kręcielewskiego (juniorzy) i Jacka Kowalskiego (juniorki) znaleźli się: Ksawery Ignasiak -60kg, Szymon Szymański -66kg, Marcin Kowalski -73kg, Dawid Szulik -73kg, Michał Wąsikowski -81kg, Michał Jędrzejewski -100kg oraz Oliwia Onysk -48kg, Aleksandra Wybańska -52kg, Aleksandra Szulc -52kg, Agata Pałka -63kg, Anna Bednarz -63kg, Katarzyna Sobierajska -70kg, Paulina Muszyńska -78kg.

Jak poinformowali obaj szkoleniowcy, w dniach 25-26 czerwca sześcioro polskich judoków wystartuje w Pucharze Europy Juniorów w Banja Luce. Są to: Oliwia Onysk -48kg, Agata Pałka -63kg, Katarzyna Sobierajska -70kg, Oskar Rogalski -81kg, Dymitr Janczylik -90kg, Jakub Sordyl +100kg. Wystąpią także judocy z klubów.

Trenerzy Marek Kręcielewski i Jacek Kowalski dodali również, że po zawodach w Bośni i Hercegowinie reprezentanci mają zaplanowane zgrupowania w Giżycku i Suchedniowie. - A także Azerami w Zakopanem - przyznał Marek Kręcielewski.

W sierpniu niewielka kadra narodowa Biało-Czerwonych rywalizować będzie w Mistrzostwach Świata w ekwadorskim Guayaguil. Z kolei w połowie września w Pradze odbędą się juniorskie Mistrzostwa Europy.

W obecnej reprezentacji Polski Juniorek i Juniorów są m.in. Katarzyna Sobierajska (-70kg), złota medalistka MEJ z Chorwacji z 2020 roku i Michał Jędrzejewski (-100kg), brązowy medalista MEJ z Luksemburga z 2021 roku.