POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Juniorzy rozpoczęli zgrupowanie we Włoszech

W bardzo szerokim, 22-osobowym składzie – zaledwie kilka dni po dobrym występie w Mistrzostwach Europy w Luksemburgu – udała się reprezentacja Polski juniorek i juniorów na zgrupowanie we Włoszech. Selekcjonerami kadry narodowej są Jacek Kowalski (zawodniczki) i Marek Kręcielewski (zawodnicy).

- Nie zwalniamy tempa i przez kilka najbliższych dni trenować będziemy na campie w Riccione koło Rimini – mówi trener Marek Kręcielewski.

W składzie Biało-Czerwonych są m.in. brązowi medaliści Indywidualnych Mistrzostw Europy 2021 – Michał Jędrzejewski (-100kg), Wojciech Kordyalik (+100kg) oraz piąta judoczka zawodów w stolicy Luksemburga Kinga Wolszczak (+78 kg).

- Na zgrupowaniu w Italii, poza gospodarzami i nami, będą judocy ze Słowenii i Hiszpanii, a prawdopodobnie także z Austrii. Taki camp to gwarancja wysokiego poziomu szkolenia. Swoim nazwiskiem zgrupowanie „firmuje” brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku Elio Verde – dodał szkoleniowiec polskiej reprezentacji juniorów.

W Riccione trenować będzie m.in. była Mistrzyni Europy Juniorek Katarzyna Sobierajska (-70kg). Znakomicie walczyła podczas DME w Luksemburgu, gdzie wygrała wszystkie 4 pojedynki.

Gościem specjalnym campu będzie Girolamo Giovinazzo, 2-krotny medalista Igrzysk Olimpijskich.

Camp w Italii jest kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w tym kraju w dniach 6 – 10 października w mieście Olbia na Sardynii.