POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadeci Albin Kocioł i Kinga Wolszczak ze srebrnymi medalami

Albin Kocioł (-81kg) i Kinga Wolszczak (+70kg) zdobyli srebrne medale w przedostatnim w tym roku Pucharze Europy Kadetów, który odbył się w słoweńskiej miejscowości Koper.

16-letni Albin Kocioł wygrał dzisiaj 4 walki, wszystkie przez ippon, niektóre po kilkunastu lub kilkudziesięciu sekundach, a dopiero w finale przegrał z Ukraińcem Bohdanem Pushenko. Zawodnik Wisły Kraków odniósł największy sukces w swojej karierze, wcześniej nie wiodło mu się w Pucharach Europy, m.in. w Bielsku-Białej, Berlinie i Zagrzebiu.

17-letnia Kinga Wolszczak z WKS Śląsk Wrocław zdobyła już kilka medali PE w każdym kolorze. W niedzielę na Słowenii była blisko powtórzenia ubiegłorocznego osiągnięcia, kiedy wygrała całe zawody. Kinga Wolszczak po 3 zwycięskich pojedynkach, w finale przegrała w dogrywce z Włoszką Ericą Simonetti. Walka trwała prawie 7 min, a o porażce Polki zadecydowało 3 shido.

Na 5 lokatach w słoweńskich zawodach sklasyfikowani zostali Aleksander Raczek -66kg, Bartosz Borzęcki -73kg oraz Alicja Ołdak -52kg. Olek Raczek wygrał 4 pojedynki, a Bartek Borzęcki 3. Obaj byli już w półfinałach, podobnie jak Alicja Ołdak po 2 zwycięskich walkach. Kolejnych czworo Biało-Czerwonych zajęło 7 miejsce.

Ostatni w tym roku PE Kadetów odbędzie się 17-18 listopada w Gyor na Węgrzech.