POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadeci Glubiak, Rogalski i Sordyl na podium w Fuengiroli

Od 3 medali w Pucharze Europy w Fuengiroli na wybrzeżu Costa Del Sol w Hiszpanii, nowy sezon rozpoczęli polscy kadeci. Srebro zdobyła Martyna Glubiak -63kg, a brązowe Oskar Rogalski -73kg i Jakub Sordyl +90kg.

16-letnia Martyna Glubiak po raz pierwszy stanęła na podium Otwartego Pucharu Europy. Wcześniej startowała m.in. po 2 razy w Bielsku-Białej i węgierskim Gyor. W Hiszpanii pokonała przed czasem Kanadyjkę Callie Render, judoczkę gospodarzy Noę Evangelistą Costa Da Gonzalez i w dogrywce Czeszkę Annę Skalską oraz w półfinale – znów przez ippon – Francuzkę Sylhię Mayilę. W finale zawodów Polka przegrała z broniącą tytułu Niemką Samirą Bock.

Z brązowymi krążkami do Polsk wrócą Oskar Rogalski i Jakub Sordyl. Łącznie wygrali 10 pojedynków, z czego pierwszy z wymienionych aż 6.

W niewiele ponad sześć minut Oskar Rogalski triumfował w walkach z Portugalczykiem Frederico Neto, Brytyjczykiem Benjaminem Foxem Kennedy i Izraelczykiem Sagi Ben Zvi. W ćwierćfinale przegrał z Rosjaninem Daniilem Dranovskim, ale później wygrał z Hiszpanem Pablo Serrano Sangilem, Portugalczykiem Rodrigo Piresem i Kanadyjczykiem Munkhjin Batdorj.

Kuba Sordyl po listopadowym srebrnym medalu w Gyor, tym razem stanął na najniższym stopniu podium. Błyskawicznie zwyciężył w potyczkach z Portugalczykiem Rodrigo Marquesem i Hiszpanem Manuelem Quintaną Arjonillą, a w międzyczasie przegrał z Rosjaninem Mukhamedem-Ali Mataevem. W repesażowej walce reprezentant Polski pokonał Maora Kleina z Izraela, a o brąz - Rosjanina Arsena Kadzaeva.

Przed rokiem w Fuengiroli srebro wywalczył Michał Kowalczyk -66kg, zaś po brąz sięgnęła Agata Pałka -63kg.

W sezonie 2020, w połowie maja PE odbędzie się w Bielsku-Białej. Na początku lipca gospodarzem Mistrzostw Europy będzie łotewska Ryga. Natomiast w sierpniu rozgrywane będą Mistrzostwa Świata w Stambule.