Kadetka Sandra Walendzik zwyciężyła w Teplicach

Sandra Walendzik zdobyła złoty medal w kategorii wagowej -40kg w turnieju Pucharu Europy Kadetów w czeskich Teplicach.

W poprzednim roku wywalczyła po 2 srebrne i brązowe krążki w zawodach tej rangi w wagach -40kg i -44kg. Tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium w niższym limicie.

Sandra Walendzik z Lemura Warszawa, aktualna Mistrzyni Polski Kadetek, powtórzyła sukces w PE sprzed 2 tygodni ze słowackiego miasta Samorin. I wtedy, i dzisiaj pokonała po 3 rywalki.

W Teplicach wygrała w ćwierćfinale z Rumunką Talidą Nagy, półfinale z Belgijką Fenne Peeters i finale z Azerką Khadiją Abdullayevą.

Zawody w Czechach potrwają do niedzieli, a za tydzień Biało-Czerwoni startować będą w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie.

Polski Związek Judo będzie organizatorem turnieju rangi Pucharu Europy Kadetów w dniach 18-19 maja w Bielsku-Białej.