POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadra judoczek trenowała z… zapaśniczkami w Giżycku

Powoli kończy się zgrupowanie kadry seniorek w COS OPO w Giżycku. - Najważniejsze, że wszystkie judoczki są zdrowe i gotowe do dalszych przygotowań do kwalifikacji olimpijskich – mówi Paweł Zagrodnik, trener reprezentacji. Na jednym z treningów judoczki spotkały się z… zapaśniczkami.

- Nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem były wspólne treningi z kadrą zapaśniczek, która również przebywa w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. Po rozgrzewce, judoczki i zapaśniczki toczyły zadaniowe walki sparingowe, ale w formie lekkiej, zabawowej, tak aby nikomu nic się nie stało. Dziewczyny są bardzo ambitne, chcą walczyć, ale na to przyjdzie czas. Oczywiście nie zabrakło też ćwiczeń techniki judo – powiedział Paweł Zagrodnik, piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W czerwcu polskie judoczki będą trenowały na campach w chorwackim Poreczu i hiszpańskim Alicante.

- Do Chorwacji na zgrupowanie pojadą Paulina Szlachta -48kg, Aleksandra Kaleta -52kg, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak -57kg, Angelika Szymańska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg, Beata Pacut -78kg, Kinga Wolszczak +78kg. Po tygodniu w podobnym składzie udamy się do Hiszpanii – dodał szkoleniowiec.

Nieco inaczej wyglądają plany Katarzyny Sobierajskiej (-70kg) z olimpijskiej reprezentacji, która jednocześnie przygotowuje się do sierpniowych Mistrzostw Świata Juniorek w Ekwadorze.

- Ustaliliśmy z trenerem reprezentacji juniorek Jackiem Kowalskim i trenerem klubowym Damianem Lisiewiczem, że Kasia Sobierajska powalczy w Pucharze Europy Juniorek w austriackim Grazu (4-5 czerwca), a następnie pojedzie z kadrą do Włoch na camp. Organizuje go mój dawny rywal z tatami Elio Verde, brązowy medalista MŚ i ME. Pierwsze pół roku walczyła z seniorkami, więc liczymy, że pokaże swoje duże umiejętności w pojedynkach z rówieśniczkami – przyznał trener Paweł Zagrodnik.

Katarzyna Sobierajska jest Mistrzynią Europy Juniorek z 2020 roku i brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek z 2021 roku. W kadetkach zdobyła brąz Mistrzostw Europy w Warszawie w 2019 roku.