POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadra kobiet rozpoczęła zgrupowanie w COS OPO w Giżycku

W kilkunastoosobowym składzie trenują reprezentantki Polski w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Zgrupowanie potrwa niemal do końca maja, zaś w czerwcu zawodniczki mają zaplanowany m.in. udział w tygodniowym campie w Poreču.

- Z grona pierwotnie powołanych judoczek nie ma m.in. Elizy Wróblewskiej (-70kg), która potrzebuje jeszcze trochę czasu na rehabilitację kolana. Kilka zawodniczek dostało wolne do końca miesiąca, m.in. ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg), która niedawno zmieniła stan cywilny – mówi Paweł Zagrodnik, trener żeńskiej reprezentacji Polski.

W ośrodku w Giżycku trenują judoczki z kadry seniorskiej i młodzieżowej. W tym gronie są m.in. -48kg Paulina Szlachta, -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, -63kg Angelika Szymańska, -70kg Katarzyna Sobierajska. Wraz z Pawłem Zagrodnikiem zajęcia prowadzi trenerka Aneta Szczepańska.

Nieco zmienił się kalendarz Biało-Czerwonych i nieaktualny jest start w dniach 11-12 czerwca w EO (Puchar Świata) w Madrycie. Z kolei w najbliższy weekend w innym hiszpańskim mieście – Maladze wystąpią trzy judoczki Oliwia Wątorek (-57kg), Martyna Glubiak (-63kg) i Wiktoria Baron (-70kg) w Pucharze Europy Juniorek.

Natomiast najmłodsze zawodniczki (i zawodnicy) w sobotę i niedzielę 21-22 maja rywalizować będą w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku-Białej. To decydujący sprawdzian przed przyszłomiesięcznymi Mistrzostwami Europy w chorwackim Poreču.

- Reprezentacja seniorek będzie startowała w lipcu w Grand Slamie na Węgrzech i Grand Prix w Chorwacji oraz prawdopodobnie w Pucharze Świata w Rumunii – dodał trener Paweł Zagrodnik.

Dla seniorek najważniejszą imprezą w drugiej części roku będą Mistrzostwa Świata od 6 do 13 października w Taszkiencie. Na listopad zaplanowane są ME drużyn mieszanych we Francji. Zawody tej rangi w 2023 roku rozegrane zostaną w Krakowie w ramach Igrzysk Europy.