POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadra kobiet trenuje na zgrupowaniu w Bytomiu

Kadra narodowa kobiet, przygotowująca się do ostatnich tegorocznych startów międzynarodowych, a także do nowego sezonu, trenuje na zgrupowaniu w Bytomiu. Szkoleniowcowi reprezentacji Pawłowi Zagrodnikowi w pracy pomaga Agata Perenc, która zakończyła karierę po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

- Podczas kilkudniowego zgrupowania główny akcent postawiliśmy na walki i zadania taktyczne. Przyjechało wiele bardzo dobrych judoczek, dlatego poziom rywalizacji jest wysoki – mówi Paweł Zagrodnik, wychowanek Czarnych Bytom, który w turnieju olimpijskim w Londynie zajął 5 miejsce.

W bytomskiej konsultacji szkoleniowej uczestniczy kilkanaście zawodniczek z reprezentacji m.in. Paulina Szlachta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Angelika Szymańska, Agata Pałka, Katarzyna Sobierajska, Beata Pacut-Kłoczko, Wiktoria Lis.

- Są z nami także judoczki z Czarnych Bytom, AZS AWF Katowice. W codziennej pracy pomaga mi Agata Perenc i będę chciał wykorzystać jej wiedzę i doświadczenie również w przyszłości - dodał główny trener Biało-Czerwonych.

Za tydzień reprezentantki Polski wlatują do Tokio – na Grand Slam im. Jigoro Kano i camp treningowy. W stolicy Japonii w prestiżowych zawodach wystąpią: -57kg Arleta Podolak, Julia Kowalczyk, -63kg Angelika Szymańska, -70kg Katarzyna Sobierajska, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, a w campie dodatkowo weźmie udział Kinga Wolszczak.

Z kolei w dniach 20 – 22 grudnia Polki startować będą w kończącym rok turnieju Masters w Jerozolimie. Aby wystąpić w Izraelu trzeba plasować się na lokatach 1 – 36 w światowym rankingu.

Do Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Świata (zespoły mieszane) w Katarze pozostało niespełna pół roku.