POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadra kobiet wyjeżdża do Anglii

Podobnie jak rok temu, kadra narodowa kobiet na pierwsze zgrupowanie wyjeżdża do Anglii. Polki będą trenować w Olimpijskim i Paraolimpijskim Narodowym Centrum Treningowym w Walsall w zespole miejskim Birmingham.

- Na tygodniowe zgrupowanie udajemy się 6 stycznia, a w składzie jest 10 judoczek: Paulina Szlachta (48 kg), Aleksandra Kaleta (52 kg), Klaudia Cieślik (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg), Arleta Podolak (57 kg), Angelika Szymańska (63 kg), Aleksandra Sokołowska (63 kg), Katarzyna Sobierajska (70 kg), Urszula Hofman (70 kg), Agata Pałka (70 kg) – mówi trener Paweł Zagrodnik, z którym sztab szkoleniowy tworzy Aneta Szczepańska.

- Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) będzie trenować w Bytomiu, zaś Kinga Wolszczak (+78kg) w austriackim Mittersill – dodał Paweł Zagrodnik.

Na początku 2022 roku Polki trenowały w „domu” brytyjskiego judo z bardzo mocnymi miejscowymi zawodniczkami, m.in. Chelsie Giles, Lucy Renshall, Natalie Powell, Gemmą Howell.

- Po powrocie z Wysp Brytyjskich, od 22 do 29 stycznia mamy zaplanowane zgrupowanie w COS w Spale dla tych judoczek, które nie startują w Grand Prix Portugalii. Turniej w Almadzie odbędzie się w dniach 27-29 stycznia, a weźmiemy udział także w campie – przyznał trener reprezentacji Polski.

W lutym Polki wezmą udział m.in. w zawodach Grand Slam w Paryżu oraz Tel Avivie, jak również w European Open w Warszawie. Wszystkie imprezy zaliczane są do cyklu kwalifikacji olimpijskich do przyszłorocznych Igrzysk w Paryżu.