Karolina Siennicka najlepsza w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu

Rok temu Karolina Siennicka zdobyła brąz w kategorii -52kg w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu, a dziś sięgnęła po złoty medal w tych zawodach w kategorii -57kg. Trzecie miejsce zajęła Julia Bulanda.

19-letnia Karolina Siennicka wygrała w niedzielę 5 walk, w tym 3 błyskawicznie; trwały od 16 do 21 sek. Najkrótszy był finał z Daną Abdirovą z Kazachstanu. W półfinale pokonała zaś w niespełna 2 minuty Ukrainkę Inną Shynkarenko.

Dla 5 zawodniczki MŚ Kadetów z 2022 roku, to był 3 medal w PE Juniorów. Poza dwoma wywalczonymi w Poznaniu, brąz zdobyła także w Sarajewie w 2023 roku. W kadetkach triumfowała w Bielsku-Białej (2022).

Natomiast Julia Bulanda w wielkopolskiej stolicy zwyciężyła m.in. w walkach z Brytyjkami Madeleine Birri i o brąz z Sunny Doig. Półfinał z Daną Abdirovą przegrała po 7.16 min.

Na 3 stopniu podium w drugim dniu poznańskiego PEJ stanął też Damian Kubiak (-100kg). Wczoraj z kolei po brąz sięgnęli kadeci Jakub Kurowski (-60kg) i Zuzanna Banaszewska (-78kg).

Damian Kubiak wygrał 4 z 5 pojedynków, a do strefy medalowej przedarł się przez repasaże. W decydującej walce pokonał Ukraińca Vladyslava Moskvycha.

Na 5 pozycjach uplasowali się Fabrycjusz Tarkowski -81kg i Daniel Chamerski +100kg. Siódmy był Michał Wąsikowski -90kg.

W turnieju najlepsi byli Niemcy – 10 medali (3-2-5).