POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Klubowe Mistrzostwa Europy - polskie kluby poza czołówką

Polskim klubom nie udało się zająć punktowanych miejsc w Klubowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Zawodniczki KS AZS AWFiS Gdańsk przegrały 2 mecze, a judocy AZS AWF Katowice wygrali 1 spotkanie i 2 przegrali.

W 1/8 finału drużyna z Gdańska nie sprostała (0:5) zespołowi JC Pontault Combault wzmocnionemu Japonkami Miki i Kaną Watanabe. Monika Karkoszka (-52kg) przegrała z Miki Watanabe, Monika Chróścielewska (-57kg) z Laeitią Blot, Karolina Tałach (-63kg) z Kaną Watanabe, Karolina Miller (-70kg) z Mayą Thoyer i Joanna Jaworska (+70kg) z Anne Fatoumata M'Bairo.

W repesażu gdańszczanki przegrały z Džudo i Sambo Klub Borac Čačak 2:3. Przy stanie 0-2 (porażki Moniki Karkoszki i Moniki Chróścielewskiej), Karolina Tałach wygrała z Mariją Opacić, a Karolina Miller z Neveną Grubsić. W ostatniej potyczce Joanna Jaworska przegrała na kary 2-1 z Sarą Slavković.

W barwach JC Wiesbaden startowała Arleta Podolak (-57kg), ale jej niemiecki zespół też nie odniósł sukcesu, bilans meczów 1-2. Polka wygrała z Francuzką Laetitią Blot i przegrała z Rosjanką Anastasiią Kongkiną

W finale VCJ Valencia pokonała Slaviję Novi Sad 4:1. Brązowe medale dla Yavara-Neva Sankt Petersburg i JC Pontault Combault.

W turnieju mężczyzn judocy AZS AWF Katowice przegrali w 1/8 finału z US Orleans 2:3. Jakub Kubieniec (-81kg) wygrał z Geoffreyem Perlą, a Patryk Ciechomski (-90kg) z Romainem Buffetem. W decydującej walce, przy stanie 2-2, Tomasz Domański przegrał z Nell Honore Ariano Rebouką. Wcześniej porażki ponieśli też Adrian Wala (-66kg) i Wiktor Mrówczyński (-73kg).

W repesażach katowiczanie pokonali ASP GSK Samsun 4:1. Punkty: Adrian Wala, Jacek Brysz, Jakub Kubieniec oraz walkowerem Tomasz Domański. Adrian Wala pokonał Tugaya Yamana, Jacek Brysz Murata Sahina, a Jakub Kubieniec Mehmeta Kurtaya. Patryk Ciechomski przegrał z Turalem Safguliyevem.

W kolejnym spotkaniu Polacy przegrali 1:4 z belgijskim zespołem JC Grand Hornu, w składzie z 3 braćmi Bottieau. Zwycięstwo odniósł w ostatnim pojedynku Tomasz Domański - ippon z Yannickiem Gutsche. We wcześniejszych walkach Biało-Czerwoni przegrywali - Adrian Wala z Moubarakiem Boulaichem, Wiktor Mrówczyński z Jeanem Yvesem Bottieau, Jakub Kubieniec z Jeremie Bottieau, a Patryk Ciechomski z Joachimem Bottieau

W finale klub New Stream Tiumeń Rosja pokonał Red Star Belgrad 3:2. Decydujący punkt zdobył słynny Aleksander Michajlin. Brązowe krążki dla JC Akademik (Czarnogóra) i SGS Judo (Francja).

W sobotę w rosyjskim Groznym odbyły się też zawody Złotej Ligi. Zwyciężyli Gruzini z Sagaredjo Superstars i judoczki niemieckiego klubu JSV Speyer.