Kolejne medale Polaków w ME Weteranów w Zagrzebiu

Sebastian Laskowski, który wywalczył srebro i zdobywczyni brązowego krążka Malwina Milecka dołączyli do grona polskich medalistów Mistrzostw Europy Weteranów w Zagrzebiu.

Wcześniej informowaliśmy, że po złoto sięgnął Krzysztof Czupryna (-66kg) w kategorii M4, a Artur Cyman (-90kg) i Jacek Gemza (-100kg) po brąz w M6.

Dorobek Biało-Czerwonych wzbogacili 38-letni Sebastian Laskowski (-73kg) w M2 i 32-letnia Malwina Milecka (-57kg) w F1.

Sebastian Polski wygrał w Chorwacji 3 walki, m.in. w półfinale z Francuzem Cyrilem Dulacem, a w finale przegrał z Azerem Vugarem Budagovem. Malwina Milecka o brąz pokonała Francuzkę Jamilę Ben Salah.

Tuż za podium, na 5 lokatach sklasyfikowani zostali startujący w kategorii M2 35-letni Mariusz Walendzewicz (-90kg) i 36-letni Witold Fijałkowski (-100kg).

Mariusz Walendzewicz stoczył 6 walk, z których 4 rozstrzygnął na swoją korzyść. W pojedynku o brąz przegrał z Czechem Liborem Svecem. Witold Fijałkowski w medalowym pojedynku został pokonany przez Zaura Pashayeva z Azerbejdżanu.