Kolejne sukcesy Polaków w ME Kadetów, brązowe medale dla Badury i Szulik

Po wczorajszym brązowym medali Wiktorii Ślązok (-48kg, GKS Czarni Bytom), w drugim dniu Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze na najniższym stopniu podium stanęli Daniela Badura (-57kg, GKS Czarni Bytom) i Dawid Szulik (-73kg, KS Polonia Rybnik).

W środę w łotewskiej stolicy startowało 5 Biało-Czerwonych, a aż dwoje z nich wywalczyło medale.

Daniela Badura jako pierwsza z reprezentantów Polski osiągnęła półfinał tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów. Po zwycięstwach z Belgijką Sarą Var Eecke, Słowenką Leilą Mazouzi i Łotyszką Antrą Muzicą, w walce o finał przegrała z Rosjanką Olgą Mukhiną. W decydującym pojedynku o brąz Polka wygrała z Łotyszką Anną Gulite.

Nieco inaczej droga na podium wyglądała w przypadku Dawida Szulika. Nasz zawodnik pokonał Rumuna Simona Muresana, Chorwata Lukę Zorotović, a w ćwierćfinale doznał porażki z Rosjaninem Rolanem Kunizhevem. W repesażu walczył świetnie - pokonał Niemca Joela Mathieu Dittmanna, Łotysza Ivansa Mihalova i o brąz skutecznie walczył z Gruzinem Vakhtangiem Pavliashvili.

Pod względem liczby zdobytych medali Polacy są na razie na wysokim 5 miejscu.

Pozostałym polskim judokom dziś się nie powiodło, ale kolejne szanse na sukcesy w czwartek. Ostatniego dnia mistrzostw wystąpią: znakomicie spisująca się w Pcuharach Europy Aleksandra Kowalewska (-70kg, Nastula Club Warszawa) oraz Jakub Kielesiński (-81kg, Judo Legia Warszawa), Damian Kubiak (-90kg, Power Duck Poznań), Miłosz Kłos (+90kg, UKS 6 Piła).