Kolejny awans Piotra Kuczery w rankingu światowym

Po zdobyciu brązowego medalu w Grand Prix w Zagrzebiu Piotr Kuczera (-100kg) awansował z 39 na 30 miejsce w światowym rankingu. To był jego 6 start w nowej kategorii wagowej i już 3 medal.

Sukces w Chorwacji jest bardzo ważny, bowiem niedawno zaczęły się kwalifikacje olimpijskie.

Piotr Kuczera pokonał w GP w Zagrzebiu 5 rywali, w tym nr 1 na świecie Jorge Fonsecę. Z Portugalczykiem, aktualnym Mistrzem Świata, wygrał także w Mistrzostwach Europy w Sofii.

Wcześniej w tym roku zawodnik Kejza Team wywalczył srebro w ME w Bułgarii oraz złoto w Pucharze Świata w Warszawie. Poza tym startował w Grand Slamie w Paryżu i Budapeszcie oraz Pucharze Świata w Pradze.

27-letni Piotr Kuczera zdobył dotąd 1210 punktów w wadze -100kg. Na 1 miejscu plasuje się Jorge Fonseca 5360 pkt, drugi jest Rosjanin Arman Adamian 4865 pkt, a trzeci Kanadyjczyk Shady Elnahas 4663 pkt.

Ze 105 na 83 lokatę awansował Kacper Szczurowski, który odniósł 2 zwycięstwa w chorwackiej stolicy. Oleksii Lysenko jest 101, a Michał Jędrzejewski 192.

Spośród wszystkich Polaków najlepsza jest zeszłoroczna Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko (-78kg), która jest 8. W ścisłej czołówce są także Angelika Szymańska (-63kg) – 14 i Julia Kowalczyk (-57kg) – 15.