POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Ksawery Ignasiak: spróbuję swoich sił ze światową czołówką w Tokio

Grupa młodych polskich judoków weźmie udział w campie przy okazji Grand Slamu w Tokio. W tym gronie jest Mistrz Europy Juniorów wagi -60kg Ksawery Ignasiak. - Spróbuję swoich sił ze światową czołówką – mówi 18-letni zawodnik.

Prestiżowy turniej im. Jigoro Kano odbędzie się od 3 do 4 grudnia, zaś Polacy jeszcze pozostaną na bardzo silnie obsadzonym campie.

- Jeszcze nigdy nie miałem okazji trenować w Japonii. Jest to duża szansa, żeby “złapać się” z najlepszymi na świecie i zdobyć cenne doświadczenie – powiedział judoka UKS Conrad Gdańsk.

W połowie września Ksawery Ignasiak został w Pradze złotym medalistą MEJ. Wygrał 5 walk. Od tego czasu jednak nie startował w żadnych zawodach.

- Borykałem się z kontuzją barku półtora miesiąca. Już w trakcie 2 pojedynku w Czechach, podczas wykonywania lewej seoi nagi z kolan ponadrywałem sobie mięśnie. Dopiero od kilku tygodni trenuję na 100 procent i przygotowuję się na następny sezon. Motywacja jest jeszcze większa niż była – uważa reprezentant Polski.

Ksawery Ignasiak w światowym rankingu juniorów zajmuje 8 miejsce w kategorii -60kg. Z czołowej trójki nie walczył jeszcze z liderem Gruzinem Giorgi Sardalashivili, a rywalizował z nr 2 i 3, tj. Francuzem Romainem Picardem Valadierem oraz Kazachem Nurkanatem Serkibayevem.

- Jeśli chodzi o najlepszych Japończyków w seniorach z niższych kategorii wagowych, najchętniej oglądam Naohisę Takato, Hifumiego Abe i Joshiro Maruyamę – przyznał Ksawery Ignasiak.

W campie w Tokio mają wziąć udział także srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów Michał Jędrzejewski (-100kg), brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów Marcin Kowalski (-73kg) i Jakub Sordyl (+100kg), powołany do kadry narodowej na niedawne Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych.