Maciej Sarnacki po raz drugi na podium GP Holandii

Holenderska Haga po raz drugi była organizatorem turnieju Grand Prix, a Maciej Sarnacki do ubiegłorocznego srebrnego medalu dziś dołożył brązowy krążek w kategorii +100kg.

Zawodnik Gwardii Olsztyn w pierwszej walce niespodziewanie przegrał z Włochem Vincenzo D’Arco, ale potem w represażu pokonał Ukraińca Andriia Kolesnyka i w pojedynku o brąz Holendra Jur Spijkersa.

To był najlepszy występ Macieja Sarnackiego w tym roku. Zajmował 7 lokaty w Mistrzostwach Europy w Tel Avivie, Grand Slam w Paryżu i Abu Dhabi oraz Grand Prix w Cancun. W światowym rankingu zajmuje wysokie 7 miejsce. A przed Polakiem jeszcze start w połowie grudnia w IJF World Masters w Chinach.

W ten weekend odbyły się też ostatnie zawody Pucharu Europy Juniorów Młodszych (Kadetów) w węgierskim Gyor. Brązowe medale zdobyli Filip Grela (GKS Czarni Bytom) w wadze -55kg i Wojciech Grądzki (KS Judo Czechowice-Dziedzice) w wadze -73kg.

Tuż za podium na 5 lokatach uplasowali się Michał Kowalczyk (Klub Judo Ryś Warszawa) -55kg, Natalia Stokłosa (MUKS Kokoro Łódź) -44kg i Agata Pałka (UKS Olimp Nowa Sól) -63kg.

W African Open w senegalskim Dakarze walczył Bartłomiej Garbacik (AZS AWF Katowice). Mistrz Polski Seniorów kategorii -60kg stoczył 5 pojedynków z rywalami z Czarnego Lądu – wygrał 3, przegrał 2. Zajął 5 miejsce po porażce w ostatniej walce z Mohamedem Jafy z Maroka.

Biało-Czerwoni startowali też, ale bez zdobyczy medalowych, w Mistrzostwach Świata Osób Niedowidzących - IBSA World Championships w portugalskim Odivelas. Na tatami walczyli Leon Choiński (TS Judo Gryf Słupsk) i Grzegorz Służałek (KS Budowlani Sosnowiec).