POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Majowy sprawdzian Biało-Czerwonych w Zagrzebiu

W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem trwa zgrupowanie kadry narodowej seniorów, młodzieżowców i juniorów. Ponad 30 polskich zawodniczek i zawodników z tych reprezentacji, a także judocy zgłoszeni przez kluby, wystąpi w dniach 1-2 maja w European Open w Zagrzebiu.

Niewiele ponad miesiąc pozostał do Mistrzostw Świata w Budapeszcie, a za niecałe 3 miesiące rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na swoje międzynarodowe imprezy mistrzowskie czekają również nasi młodsi reprezentanci.

W ten weekend w Chorwacji startować będą m.in. Arleta Podolak (-57kg), Angelika Szymańska (-63kg), Natalia Kropska (-63kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg), Eliza Wróblewska (-70kg), Adam Stodolski (-73kg), Paweł Drzymał (-81kg).

Arleta Podolak jest byłą Mistrzynią Świata Juniorek. W ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal, a Natalia Kropska brązowy medal. W listopadzie Katarzyna Sobierajska została Mistrzynią Europy Juniorek.

Oprócz wymienionych, w Europen Open w Zagrzebiu rywalizować będą m.in. z kadry juniorskiej -57kg Zuzanna Łogożna, -63kg Martyna Glubiak, +78kg Kinga Wolszczak, -60kg Dawid Hypta.

Z uczestników niedawnych Mistrzostw Europy Seniorów w Lizbonie zgłoszeni są m.in. -90kg Sebastian Ołdak, -100kg Oleksii Lysenko.

W dniach 5-7 maja kilkuosobowa reprezentacja Biało-Czerwonych wystartuje w zawodach Grand Slam w rosyjskim Kazaniu.