POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marcin Kowalski: debiut w Grand Slam krokiem w kierunku Igrzysk Olimpijskich

- Debiut w turnieju Grand Slam jest dla mnie dużym krokiem w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – mówi Marcin Kowalski (-73kg), brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Ekwadorze. W dniach 4-6 listopada Grand Slam odbędzie się w Baku.

20-letni Marcin Kowalski wystartuje w kategorii -73kg razem z 22-letnim Adamem Stodolskim, który ma już doświadczenie w takich zawodach. W lipcu zajął 5 miejsce w Budapeszcie, powtarzając osiągnięcie z ubiegłego roku z tureckiej Antalyi.

- Jest to mój drugi start w seniorach, ale czuje się dobrze przygotowany do zawodów w stolicy Azerbejdżanu – powiedział Marcin Kowalski (UKJ Lemur Warszawa), aktualny Mistrz Polski Juniorów.

W wadze -73kg w Baku zgłoszonych jest 37 judoków, w tym m.in. Gruzin Lasha Shavdatuashvili, Azerowie Hideyat Heydarov i Rustam Orujov oraz Włosi Giovanni Esposito i Manuel Lombardo.

- Na liście startowej są medaliści Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, ale również widziałem przeciwników z kategorii juniorów. Na pewno będzie okazja, by pokazać się z dobrej strony – uważa reprezentant Polski.

Na zakończenie przygody z juniorami Marcin Kowalski wywalczył brąz MŚJ w Ekwadorze, gdzie wygrał 4 z 5 pojedynków. Z powodu urazu nie wystąpił w Mistrzostwach Europy Juniorów w Czechach.

W zawodach w Azerbejdżanie wystartuje ponad 350 zawodniczek i zawodników z 61 krajów. Losowanie odbyło się 3 listopada.