POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marek Kręcielewski: będę starał się maksymalnie wspierać Rashada Hasanova

- Będę starał się maksymalnie wspierać Rashada w codziennej pracy – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji Polski Juniorów, który jest najbliższym współpracownikiem nowego selekcjonera Kadry Narodowej Seniorów Azera Rashada Hasanova.

Niedawno odbyła się pierwsza wspólna akcja szkoleniowa seniorskiej i juniorskiej reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, pod okiem nowych trenerów Biało-Czerwonych – Pawła Zagrodnika i Rashada Hasanova. Zarząd Polskiego Związku Judo kierowany przez Jacka Zawadkę zdecydował, że ich asystentami będą prowadzący kadry juniorskie – odpowiednio Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski.

- Moje pierwsze spostrzeżenia z pracy z Rashadem są bardzo pozytywne. Bariera językowa nie jest przeszkodą, porozumiewamy się ze sobą po rosyjsku, tłumaczyłem jego wypowiedzi zawodnikom. Zresztą część judoków również zna język rosyjski – powiedział Marek Kręcielewskim po treningach w Centralnym Ośrodku Sporty w podłódzkiej Spale.

Azer Rashad Hasanov ma doświadczenie w pracy z reprezentacją na każdym poziomie – kadetów, juniorów i seniorów.

- Rashad jest wymagającym trenerem, który jasno określił cel powrotu męskiego judo w Polsce na światowe salony. Ma swój program, swoją wizję, a ja będę się go starał maksymalnie wspierać.

Planujemy, żeby takie akcje szkoleniowe odbywały się dla szerokiej grupy cyklicznie, a w między czasie będą dłuższe zgrupowania dla wąskiej grupy zawodników, zarówno w Polsce, jak i za granicą – dodał Marek Kręcielewski, były reprezentant kraju, 3-krotny Mistrz Polski i 3-krotny Wicemistrz Polski Seniorów, w kat. -60kg i -66kg.

W 2022 roku seniorzy wystąpią m.in. w Mistrzostwach Europy w Bułgarii i Mistrzostwach Świata w Uzbekistanie, a juniorzy w Mistrzostwach Europy w Czechach.