POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marta Kuraś: wszystko idzie w dobrym kierunku

- Wszystko idzie w dobrym kierunku, odbudowuję formę i liczę na dobre wyniki w kategorii -52kg – mówi Marta Kuraś (UKS Judo Wolbrom), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorek w Rybniku.

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie rozpoczęło się kolejne zgrupowanie całej reprezentacji Polski w judo. Razem trenują wszystkie kadry narodowe.

- W czasie pandemii koronawirusa wszyscy zdecydowanie bardziej zwracamy uwagę na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W Ośrodku przestrzegane są zasady bhp, mata jest dezynfekowana po każdym treningu, trenujemy w mniejszych grupach. Jestem razem z juniorkami i seniorkami z kategorii -48kg, -52kg, -57kg – powiedziała 20-letnia Marta Kuraś.

Ze względów zdrowotnych tej judoczki nie było na obozie w Mielnie. Do kadry Biało-Czerwonych dołączyła na zgrupowaniu w COS-ie w Giżycku.

- Już w Giżycku czułam się bardzo dobrze. W czasie pandemii nie odpoczywałam tylko trenowałam u siebie w domu w Wolbromiu. Dlatego łatwiej było mi wejść w mocne treningi reprezentacyjne – dodała aktualna Mistrzyni Polski Juniorek.

Z bardzo dobrej strony Marta Kuraś pokazała się już w 2017 roku, kiedy wygrała Puchar Europy Kadetek w Zagrzebiu, w Teplicach zajęła 3 pozycję, a w Bielsku-Białej 5 miejsce. Później uplasowała się na 7 lokatach w Mistrzostwach Europy i Świata Kadetek – wszystkie rezultaty w wadze -48kg.

- Po tamtych sukcesach miałam małą przerwę, ale już wszystko idzie w dobrym kierunku i odbudowuję formę. Trzecie miejsce na MP Seniorów było dla mnie dużym osiągnięciem. Teraz chciałbym utrzymywać się w czołowej grupie w reprezentacji i uzyskiwać coraz lepsze wyniki – dodała.

Krajowa kategoria -52kg jest mocno obsadzona, a do występów w poszczególnych reprezentacjach kandyduje po kilka zawodniczek.

- Z pewnością znów chciałbym stanąć na podium MP i umocnić się w czołówce. Zobaczymy jednak, czy uda się przeprowadzić zawody w Trzciance ze względu na obecną sytuację. Chciałabym wystartować i wypaść jak najlepiej także w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców.