POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów: brązowy medal 15-letniej Nikoli Szlachty

15-letnia Nikola Szlachta, która startuje w barwach UKS Judo Wolbrom, zdobyła dziś brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Kownie. 7 miejsce zajęła Marta Kuraś (-48kg)UKS Judo Wolbrom.

Rywalizację w kategorii -44kg Nikola Szlachta zaczęła od wygranych z Mołdawianką Veronicą Hachi w dogrywce i w ćwierćfinale z Węgierką Timeą Kardos przed czasem. W półfinale przegrała na 2 waza-ari z Chorwatką Aną Viktoriją Puljiz. W walce o brąz Polka rywalizowała z Włoszką Carlottą Avanzato i zwyciężyła (ippon).

Nikola urodziła się 24 lipca 2001 roku. W tym sezonie zdobyła złoto w Pucharze Europy w Follonica i brąz w Zagrzebiu. W Teplicach była 5., a Bielsku-Biała 7.

Pierwszego dnia zawodów na Litwie punktowane miejsce siódme zajęła Marta Kuraś (-48kg). Pokonała Francuzkę Anais Perrot i po kolejnej wyrównanej potyczce (w punktacji waza-ari 3-2) Ukrainkę Annę Ostrovską. Następnie polska judoczka przegrała przed czasem z Niemką Janą Gussenberg, a w repesażach wygrała z Holenderką Bo Goedhart i została pokonana przez Włoszkę Chiarę Palancę.

W eliminacjach w piątek odpadali Marcin Kowalski (-55kg) UKJ Lemur Warszawa, który przegrał z Węgrem Davidem Nanji, i Alicja Gowarzewska (-40kg)UKS Judo Mysłowice, która uległa Czarnogórce Ivanie Nikolić.

Jutro kolejne indywidualne występy Biało-Czerwonych w Kownie, a w niedzielę turniej drużynowy z udziałem Polek i Polaków