ME Kadetów: brązowy medal Wojciecha Kordyalika w wadze ciężkiej

Z brązowym medalem wróci Wojciech Kordyalik (+90kg) z Mistrzostw Europy Kadetów rozgrywanych w Sarajewie. To kolejny bardzo dobry występ w tym sezonie zawodnika WKS Śląsk Wrocław.

Po błyskawicznych zwycięstwach z Ukraińcem Antonem Plakhotnykiem oraz Igorem Vracarem z Bośni i Hercegowiny, w półfinale Polak trafił na Węgra Richarda Sipocza, mistrza Europy Kadetów z 2016 roku i wicemistrza Europy 2017. Po dwóch minutach walki wygrał węgierski zawodnik, późniejszy złoty medalista.

O tym czy Wojciech Kordyalik stanie na podium ME w stolicy Bośni i Hercegowiny miał zadecydować ostatni pojedynek z Francuzem Mathiasem Anglioninem, 5 judoką Pucharu Europy w Bielsku-Białej. W walce o ippon lepszy okazał się Polak (ippon) i on wywalczył cenny krążek.

Na 7 lokacie została sklasyfikowana dziś Julia Jaroszewska (MKS Juvenia Wrocław) w wadze -70kg, a na 9 – Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) w wadze +70kg.

Pozostali nasi reprezentanci odpadali w eliminacjach - Szymon Szymański (UKS Yuko Józefów, -60kg), Zuzanna Łogożna (Polonia Rybnik, -57kg), Agata Pałka (Olimp Nowa Sól, -57kg), Maria Łętkowska (UKS 15 Krosno, +70kg), Mateusz Kozłowski (AZS Opole, -73kg) i Wojciech Grądzki (KS Judo Czechowice-Dziedzice, -73kg).

Rywalizację indywidualną w Sarajewie zdominowali Rosjanie, którzy triumfowali w 7 kategoriach wagowych (sześć złotych medali dla ekipy kadetów), a w sumie byli w 10 finałach.