POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Poreču: Polacy w 11-osobowym składzie

W 11-osobowym składzie wystąpi reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy Kadetów (Juniorów Młodszych) w chorwackim Poreču (23-26 czerwca). Dziewięcioro zawodników powalczy w turnieju indywidualnym, a dwoje zostało zgłoszonych – razem z pozostałymi kadrowiczami – do zawodów drużynowych.

- W Mistrzostwach Europy wystąpią: -55 kg Stanislaw Piechota, -60 kg Kamil Michna, -66 kg Szymon Szulik, -73 kg Mateusz Grendys, -81 kg Fabrycjusz Tarkowski i -48kg Wiktoria Ślązok, -52kg Maria Jesionek, -57kg Kinga Chmielewska, -63kg Zuzanna Starczyńska. Do drużynówki mamy też Damiana Kubiaka i Zuzannę Banaszewską – mówi Tomasz Jopek, trener główny naszej reprezentacji U-18.

- Nie chcę prognozować przed turniejem, nie znamy losowania, nie wiemy w jakich ostatecznie składach przyjadą zagraniczni rywale. Z pewnością wyniki i forma polskich judoków w Pucharach Europy Kadetów sprawiają, że z optymizmem patrzę na turnieju w Chorwacji. Mamy grupę bardzo zaangażowanych i ambitnych judoków i judoczek – stwierdził szkoleniowiec.

Tomasz Jopek dodał, że część reprezentantów wystąpi w kolejnych imprezach mistrzowskich – lipcowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w słowackiej Bańskiej Bystrzycy oraz sierpniowych Mistrzostwach Świata w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.

- Co ważne, w EYOF mogą uczestniczyć także judocy z 2004 roku, więc szansę startu dostaną także judocy z juniorskiej kadry narodowej. Generalnie chcemy aby najlepsi reprezentanci Polski wystąpili w dwóch z trzech zawodów rangi ME, MŚ lub EYOF – przyznał trener Biało-Czerwonych.

Polacy wyjeżdżają do Chorwacji w poniedziałek, 20 czerwca. Losowanie online odbędzie się w środę, 22 czerwca. W drużynówce (zespoły mieszane) judocy walczyć będą w kategoriach -60kg, -81kg, +81kg, a judoczki w wagach -48kg, -63kg, +63kg.